Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė: Lietuva niekada nepamirš Islandijos paramos

Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimas su Islandijos užsienio reikalų ir išorinės prekybos ministru Esuru Skarpjedinsonu
Prezidentūros nuotr. / Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimas su Islandijos užsienio reikalų ir išorinės prekybos ministru Esuru Skarpjedinsonu
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lietuvoje viešintį Islandijos užsienio reikalų ir išorinės prekybos ministrą Esurą Skarpjedinsoną.

Šalies vadovė padėkojo už Islandijos ir jos žmonių paramą 1991 metais. Islandija buvo pirmoji užsienio valstybė, kuri prieš dvidešimt metų vasario 11 dieną oficialiai pripažino atkurtą nepriklausomą Lietuvos Respubliką.

„Islandijos ir jos žmonių solidarumas mums buvo neįkainojama parama siekiant Lietuvos valstybingumo įtvirtinimo. Mes pasisakome už nuoseklų tolesnį dvišalių santykių stiprinimą ir tvirtai remiame Islandijos narystę Europos Sąjungoje. Lietuva yra pasirengusi suteikti visokeriopą pagalbą Jūsų šaliai derybų metu ir stojant į ES", – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2010 m. birželį Europos Vadovų Taryba nusprendė pradėti derybas dėl Islandijos narystės ES.

Susitikime aptarti Lietuvos ir Islandijos dvišaliai santykiai, Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimas. Pasak valstybės vadovės, glaudūs Šiaurės ir Baltijos valstybių tarpusavio santykiai, plėtojant konkrečius ir praktinius projektus visose politinio, ekonominio ir kultūrinio gyvenimo ir kitose srityse, yra viena prioritetinių Lietuvos užsienio politikos krypčių.

Minint 20–ąsias Lietuvos ir Islandijos diplomatinių santykių atkūrimo metines šių metų rugpjūčio mėnesį yra rengiamas Prezidentės valstybinis vizitas į Islandiją. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min