Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė: Miuncheno konferencija – naujų idėjų ir sprendimų kalvė

D. Grybauskaitė ir A.Merkel
Prezidento spaudos tarnybos nuotr. / D. Grybauskaitė ir A.Merkel
Šaltinis: 15min
0
A A

Dalia Grybauskaitė dalyvauja Miuncheno saugumo konferencijos darbe. Antrosios dienos pagrindinė tema – plataus masto Euroatlantinio saugumo bendruomenės kūrimas,demokratijos plėtros, kaip kovos su terorizmu svarba, naujų saugumo aspektų, kaip kibernetinis, energetinis svarba.

„Tarptautinė Miuncheno konferencija yra labai svarbi ne tik Europai ir pasauliui, bet taip pat ir Lietuvai. Joje kalbame apie tas tendencijas, kurios yra bendros tiek dabar vykstantiems konfliktams Afrikoje, pavyzdžiui Egipte, tiek ir problemoms mūsų pasienyje, susijusioms su Baltarusija. Matome tendencijas, kai tautos ir žmonės nesutinka su esamais režimais, mėgina juos keisti, bet Vakarai ir pasaulis reaguoja kitaip negu reaguodavo anksčiau“, – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak Lietuvos vadovės, tai pačių tautų apsisprendimas – pačios tautos turi apsispręsti, kokios valdžios jos nori, o mes, Vakarai, galime padėti bet kuriai tautai subręsti, padėti jai pažinti ir sustiprėti, tačiau negalime diktuoti kiekvienai tautai konkrečiai, kokią sistemą, ar kokį vadovą ji turi išsirinkti.

„Tai liečia ir Egiptą, ir Baltarusiją, todėl labai džiaugiuosi, kad tokia branda, toks naujas požiūris buvo išreikštas tiek britų premjero Davido Camerono, tiek Vokietijos Kanclerės Angelos Merkel kalbose. Tai atitinka taip pat ir mano pažiūras mūsų kaimynų atžvilgiu. Taigi ši kasmetinė konferencija, kuriai jau 47 metai, išlieka aktuali ir svarbi visam pasauliui“, – po darbo sesijų kalbėjo Lietuvos vadovė.

Miuncheno konferencijos vadovas ambasadorius Volfgangas Išingeris pagrindinės dienos sesijos pabaigoje Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei įteikė didelę puokštę gėlių, dėkodamas už vakar per vakarienę pasakytą drąsią atidarymo kalbą, kuri, pasak Išingerio, rado didelį atgarsį tarp konferencijos dalyvių.

 
 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min