Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė: neblaivių pareigūnų diskredituojama policija turi būti pertvarkyta

Dalia Grybauskaitė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė išklausė policijos generalinio komisaro Vizgirdo Telyčėno ir vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio paaiškinimus dėl sekmadienio naktį Trakų rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Viešosios tvarkos ir kelių policijos poskyrio vyresniojo patrulio Sigito Šostako sukeltos avarijos, per kurią du žmonės žuvo ir du sunkiai sužeisti.

Prisiimdamas atsakomybę už neblaivaus pareigūno sukeltą tragišką įvykį policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas pranešė pasitraukiantis iš pareigų ir įteikė prezidentei atsistatydinimo pareiškimą. Šalies vadovė, priimdama generalinio komisaro atsistatydinimą, pavadino jį garbingu ir moraliu žingsniu.

Prezidentės teigimu, ši tragedija yra ilgai toleruoto pareigūnų piktnaudžiavimo ir jų dangstymo pasekmė, už kurią atsakomybė tenka ir policijos, ir Vidaus reikalų ministerijos vadovybei.

„Dar viena girto policininko sukelta tragedija atskleidžia įsisenėjusias uždaros policijos sistemos bėdas. Negali būti toleruojamas ar dangstomas net menkiausias pareigūno nusižengimas. Neblaivių pareigūnų diskredituojama sistema turi būti pertvarkyta. Policininkas ne tik darbe, bet ir gyvenime turi būti pavyzdys visuomenei“, – pabrėžė prezidentė.

Vidaus reikalų ministras R.Palaitis įpareigotas drauge su Policijos departamento vadovybe imtis radikalių permainų ir efektyvių priemonių, užtikrinančių nepriekaištingą policijos pareigūnų reputaciją bei tarnybą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min