Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė norėtų tiesioginių merų ir seniūnų rinkimų

Savivaldos rinkimai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Savivaldos rinkimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas lapkritį ketina vėl grįžti prie įstatymo pataisų, kurios įteisins tiesioginius savivaldybių merų rinkimus. Prezidentė Dalia Grybauskaitė tvirtina tam pritarianti, taip pat ji norėtų tiesioginių seniūnų rinkimų.

Apie tiesioginius savivaldybių merų rinkimus diskusijos vyksta jau apie dešimtmetį, tačiau galutinio sprendimo politikai nepriima.

Prezidentė D.Grybauskaitė tvirtina, kad ji tiesioginiams merų rinkimams tikrai pritartų. Esą tuomet politikai jaustų didesnę atsakomybę prieš rinkėjus.

„Aš labai norėčiau, kad merai būtų renkami tiesiogiai, net ir seniūnai, nes tuomet būtų tiesioginis ryšys su žmogumi ir tie vadovai, išrinkti tiesiogiai, atsižvelgtų į žmonių interesus“, – teigė D.Grybauskaitė.

Anot prezidentės, norint tiesiogiai rinkti savivaldybių merus, reikia keisti Konstituciją, o tai – politikų rankose. „Šis klausimas buvo sprendžiamas jau seniai, savo kadencijos pradžioje siūliau apsispręsti politikams, buvo mėginama balsuoti. Manau, kad tai yra tik politinės valios trūkumas, bet viskas mūsų rankose“, – aiškino šalies vadovė.

Seime svarstomi keli pasiūlymai, kaip turėtų atrodyti būsimųjų tiesiogiai išrinktų merų įgaliojimai ir darbo pobūdis. Pagal vieną pasiūlymą, meras nebūtų tarybos narys, nedalyvautų priimant sprendimus, o tik juos vykdytų, pagal kitą – savivaldybės vadovas būtų tarybos narys, kuriam priklausytų ir dalis kompetencijų, pavyzdžiui, detaliųjų planų tvirtinimas, vadovų skyrimas ar atleidimas.

Apklausos rodo, kad tiesioginiams rinkimams pritartų apie du trečdalius Lietuvos žmonių. Jei parlamentarai pataisoms pritartų jau lapkritį, tiesioginiai rinkimai vyktų 2015 metais. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min