Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 4d. 09:33

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priims JAV Kongreso narių delegaciją ir dalyvaus Miuncheno Saugumo Konferencijoje

Dalia Grybauskaitė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dalia Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien priims Lietuvoje viešinčią JAV Kongreso delegaciją, vadovaujama senatorių John McCain ir Joseph Lieberman. Delegaciją taip pat lydės įtakingi JAV žiniasklaidos atstovai ir politikos analitikai.

Susitikime bus aptariama Lietuvos pirmininkavimo Demokratijų bendrijai ir ESBO veikla, transatlantinio saugumo aktualijos, priemonės stiprinti Lietuvos ir JAV dvišalius santykius bei bendradarbiavimą NATO, situacija Baltarusijoje.

„JAV yra ir bus pagrindinė Lietuvos sąjungininkė ir partnerė NATO, su kuria Lietuva aktyviai plėtos dialogą ir bendradarbiavimą visose srityse. Didelės įtakingų JAV Kongresmenų delegacijos atvykimas rodo, kad Lietuvos ir JAV strateginis dialogas svarbiausiais užsienio politikos ir saugumo klausimais tampa dar gilesnis ir abipusiai naudingas“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Penktadienį po pietų šalies vadovė išvyksta į Miuncheną, kur dalyvaus kasmetinėje Saugumo konferencijoje.

Vakarinėje konferencijos dalyje Lietuvos Prezidentė skaitys pagrindinį pranešimą. Pasak Prezidentės, krizės sąlygomis šalims vienoms kovoti su kylančiomis grėsmėmis tapo sudėtingiau, todėl kovoje su terorizmu, masinio naikinimo ginklų ir narkotikų platinimu, sprendžiant užsitęsusius konfliktus, rengiant atsaką grėsmėms energetiniam saugumui ir kibernetinėms atakoms, būtinas dar intensyvesnis ir glaudesnis visos euroatlantinės bendruomenės bendradarbiavimas.

Konferencijoje, į kurią saugumo klausimams aptarti tradiciškai sukviečiamas didelis būrys valstybių ir vyriausybių vadovų, ministrų, įtakingų apžvalgininkų ir analitikų, taip pat dalyvaus ir JAV Kongreso delegacija.

Šiemet Miuncheno saugumo konferencijoje savo dalyvavimą jau patvirtino daugiau nei dešimties šalių Prezidentai, taip pat didelis skaičius Vyriausybių vadovų, užsienio ir gynybos ministrų.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min