2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2013 06 14

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Žmogaus teisių stebėjimo instituto atstovais

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Žmogaus teisių stebėjimo instituto atstovais ir aptarė žmogaus teisių padėtį Lietuvoje.
Susitikimo akimirka
Susitikimo akimirka / Prezidentūros nuotr.

Šalies vadovės teigimu, pagarba žmogaus teisėms yra vienas svarbiausių demokratinės valstybės bruožų. Todėl būtina užtikrinti, kad žmogaus teisių principai, atspindėti Konstitucijoje, būtų realiai įgyvendinami visose valstybės gyvenimo srityse.   

Pasak Prezidentės, nevyriausybinės organizacijos atlieka svarbų vaidmenį gindamos žmogaus teises. Šalies vadovė yra parengusi ir Seimui pateikusi Nevyriausybinių organizacijų įstatymą, kuris atvers galimybes nevyriausybinių organizacijų atstovams dalyvauti teisėkūros procese ir taip aktyviau prisidės ginant žmogaus teises.   

Lietuva 1995 metais yra ratifikavusi Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją ir prisiėmusi aukščiausio lygio tarptautinius įsipareigojimus ginti žmogaus teises. Mūsų valstybė yra prisijungusi prie svarbiausių Europos Tarybos konvencijų, ginančių žmogaus teises.

Šiemet Lietuva mini 20-ąsias narystės Europos Taryboje metines. Šios organizacijos siekis – ginti žmogaus teises ir demokratiją, kovoti su diskriminacija ir stiprinti demokratinį stabilumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min