Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė: sukūrėme šiuolaikišką valstybę

Apdovanojimai Prezidentūroje
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Minint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, šalies vadovė Dalia Grybauskaitė trečiadienį sveikino valstybei nusipelniusius asmenis ir teigė, kad kelias iki šiandienos buvo „ilgas ir nelengvas“ .

„Jame – išbandymai ir praradimai, pergalės ir pralaimėjimai, skausmingos netektys ir šviesios viltys. Šiame kely tauta išaugo ir sutvirtėjo. Sukūrėme šiuolaikišką valstybę – mūsų savastį ir tapatumo ženklą“, – kalbėjo prezidentė.

Pažymėjusi, kad šią svarbią tautai dieną prasminga pagerbti Lietuvai nusipelniusius iškilius šalies ir užsienio valstybių piliečius, D.Grybauskaitė teigė, kad šie asmenys „savais darbais stiprina mūsų šalies valstybingumą, jos tarptautinį autoritetą“. „Garsinate Lietuvos kaip kūrybingos ir talentingos šalies vardą visame pasaulyje. Jūsų darbai ir poelgiai skatina visus piliečius aktyvesnei veiklai, sustiprina tikėjimą savimi ir valstybe“, – kalbėjo šalies vadovė.

Pasveikinusi apdovanojamus asmenis, D.Grybauskaitė jiems taip pat dėkojo už indėlį „stiprinant ir garsinant valstybę“. „Įteikdama garbingus apdovanojimus, linkiu, kad jie paskatintų naujiems darbams ir ambicingiems sumanymams“, – sakė prezidentė.

Apdovanojo žinomus menininkus

Tarp 23 asmenų, kuriuos šiais metais nuspręsta įvertinti įteikiant jiems apdovanojimus, buvo dizaineris Juozas Statkevičius, choreografė Andželika Cholina, režisierė Dalia Ibelhauptaitė bei 2011 metų Europos moterų šachmatų čempionė Viktorija Čmilytė.

Jaučiuosi per jauna gauti tokius apdovanojimus ir niekada nedirbau dėl to, bet turbūt mano biografija taip klostėsi, kad aš turėjau dirbti ir būti čia... Šiandien ta diena, kai Lietuva mane įvertino.Trims menininkams skirtas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius. Čempionei V.Čmilytei –  ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius. Trečiadienį nei V.Čmilytė, nei J.Statkevičius atvykti atsiimti apdovanojimų negalėjo.

Tarp valstybės apdovanojimais šiais metais įvertintų asmenų taip pat buvo Antony Barry Polonsky – Jungtinių Valstijų Brandeis universiteto Istorijos ir Artimųjų rytų studijų profesorius, aktyvus lietuvių-lenkų-žydų santykių ir istorijos problematikos tyrinėtojas. Taip pat – pianistas Rokas Zubovas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Liudvikas Sabutis, NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentas Karlas Alfredas Lamersas, Šakių rajono Lukšių seniūnijos seniūnas, tautodailininkas Vidas Cikana, ilgametė Vilniaus pedagoginio universiteto docentė Elena Stasiulevičiūtė, Lietuvos kariuomenės karys, štabo seržantas Giedrius Budrys ir kt.

Šiais apdovanojimais prezidento dekretu apdovanojami asmenys už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius, už humanitarinę pagalbą Lietuvai, už ypatingus nuopelnus valstybės tarnyboje, kultūros, mokslo ir švietimo, verslo ir gamybos, sveikatos ir socialinės apsaugos, karybos, sporto, ūkio bei kitose srityse.

Ordino garbės ženkle veiklos sritis žymima kryžių ir juostą (kaspiną ar kaspinėlį) jungiančiame vainike tam tikrą sritį atitinkančiu simboliu. Šiuo ordinu gali būti apdovanojami ir užsienio valstybių piliečiai.

A.Cholina: tai diena, kai Lietuva mane įvertino

„Tiesą pasakius, labai jaudinuosi. Man šis apdovanojimas buvo labai netikėtas. Iš tiesų negaliu net kalbėti... Tiesiog galbūt labai malonu yra būti pripažintai Lietuvoje. Ir kad čia negalioja pasakymas, kad savo šalyje nebūsi pranašu. Aš jaučiuosi iš tikrųjų per jauna gauti tokius apdovanojimus ir niekada nedirbau dėl to, bet turbūt mano biografija taip klostėsi, kad aš turėjau dirbti ir būti čia, nežiūrint į tai, kad mokiausi Maskvoje, grįžau į Lietuvą, nes turėjau viduje mintį dirbti Lietuvai. Ir šiandien ta diena, kai Lietuva mane įvertino“, – kalbėjo choreografė A.Cholina.

Trečiadienį apdovanojimus iš prezidentės rankų atsiėmė ir keli krepšininkai, kurie 2010 metais pelnė bronzos medalius Europos vyrų krepšinio čempionate. Tarp jų – Mantas Kalnietis, Paulius Jankūnas, Tomas Delininkaitis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min