TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė: turėdami ryžtingų žmonių, įveiksime sunkumus

Ceremonijos akimirka
Alfredo Pliadžio nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos nepriklausomybės kovų dalyviai, sportinių šokių ansamblio vadovai ir šokėjai, skęstančiųjų gyvybes išgelbėję žmonės, lietuvių liaudies folkloro atlikėja – tai asmenys, ketvirtadienį prezidentūroje apdovanoti Lietuvos valstybės ordinais ir medaliais.

„Mes didžiuojamės Jumis, lietuviškosios „žuvėdros“, partizaniška drąsa apdovanoti pareigūnai, talentingi medikai ir mokytojai, lietuviškos dainos puoselėtojai“, – Vasario 16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga už nuopelnus Lietuvai, Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje, drąsą, sumanumą ir ryžtą gelbstint žūvančius žmones, įteikdama apdovanojimus sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Padėkojusi už kūrybą ir profesionalumą, šalies vadovė pabrėžė, kad šie žmonės garsina šalį, puoselėja tolerantišką ir pažangią visuomenę, įkvepia tautą vienytis ir atliepia Nepriklausomybės akto signatarų priesakus – įtvirtinti laisvą ir demokratišką Lietuvą. „Jūsų nuopelnai Tėvynei – tai nepaneigiamas liudijimas, kad Lietuva kuria ir telkiasi, kad užtikrintų savo ateitį“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi apdovanoti 2011 metų pasaulio Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių čempionato aukso medalių laimėtojo Klaipėdos universiteto Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblio „Žuvėdra“ treneriai, profesoriai Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiai įteikti ir „Žuvėdros“ šokėjams.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi apdovanoti Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų generalinis direktorius, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Širdies ir kraujagyslių ligų klinikos vadovas habilituotas daktaras, profesorius Aleksandras Laucevičius ir lietuvių liaudies folkloro atlikėja, lietuvių liaudies dainų aranžuotoja, aktyvi lietuvių tautosakos puoselėtoja, etnologė Veronika Liusė Povilionienė.

Iš viso Vasario 16-osios proga apdovanoti 53 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min