TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė užsimena netvirtinsianti ministrų, kurie neatleis susitepusių viceministrų

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad premjeras Algirdas Butkevičius puikiai žino, kurie viceministrai yra įrašyti į neskaidrių viceministrų sąrašą, kurį pateikė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). D.Grybauskaitė įsitikinusi, kad abejonių keliantys viceministrai turėtų būti atleisti iki tol, kol bus tvirtinama Vyriausybė. Šalies vadovė neslepia, kad atleisti viceministrų nepanorę ministrai gali patys netekti darbo Vyriausybėje.

„Yra riboto naudojimo pažyma, kurią STT vadovas įteikė man ir Lietuvos premjerui. Visos pavardės žinomos ir premjerui, ir man. Susitikimų metu su nueinančiais ir galbūt būsimais ministrais tos pavardės yra teikiamos. Tai ne mano, ne prezidentės sudarytas sąrašas.

Tai yra STT pateiktas sąrašas. Todėl labai tikiuosi, kad valdančioji dauguma supranta savo atsakomybę dėl skaidrios būsimos veiklos ir kad į šiame sąraše esančių žmonių pavardes bus atsižvelgta“, – antradienį žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Ji pabrėžė, kad sąraše nėra nė vieno ministro pavardės, o kiek jame išvardinta viceministrų, nepasakė.

Jei bus daroma kitaip, tai tą ir noriu pasakyti: „Linkiu asmeninės sėkmės", – rėžė prezidentė.

D.Grybauskaitė tikisi, kad ministrai dėl viceministrų atleidimo sprendimus turi priimti po inauguracijos, bet iki tol, kol bus naujai skiriama Vyriausybė.

Paklausta, ką darys, jei į jos reikalavimus nebus atsižvelgta, D.Grybauskaitė sakė, kad tai bus ženklas Lietuvos žmonėms.

„Puiku. Tuomet Lietuvos žmonės darys savo vertinimus, sprendimą ir, manau, kad teisėsaugos institucijos taip pat. Jei valdančioji dauguma nori kompromituoti save neskaidriais dalyviais Vyriausybėje, be jokios abejonės, žmonės rinkdami ateityje tiek savivaldos rinkimuose, tiek naują parlamentą, būtinai į tai atsižvelgs“, – valdančiuosius įspėjo šalies vadovė.

Patikslinus, ar tai reiškia, kad susitepusių viceministrų neatleidę ministrai patys nebus skiriami į šias pareigas po inauguracijos, D.Grybauskaitė išsisukinėjo.

„Aš linkiu jiems asmeninės sėkmės. Čia yra absoliučiai geranoriškas mano prašymas ir rekomendacija Vyriausybei, jos nariams bei valdančiajai daugumai: „Apsivalykite ir nerizikuokite žmonių pasitikėjimu“. O jei bus daroma kitaip, tai tą ir noriu pasakyti: „Linkiu asmeninės sėkmės“, – teigė D.Grybauskaitė.  

Abejonių kelia ne vienas

Prezidentė D.Grybauskaitė anksčiau yra pareiškusi, kad kai kurių viceministrų veikla jos netenkina – esą jie kelia abejonių dėl savo skaidrumo.

Šalies vadovė anksčiau ne kartą kritikavo Energetikos ir Aplinkos ministerijas, kurios pareigūnai esą atstovauja verslo grupių interesams.

Spauda yra rašiusi, kad aplinkos viceministras „tvarkietis“, buvęs Telšių meras Almantas Petkus, pasak kai kurių politikų, esą gali siekti pasirūpinti privačiomis bendrovėmis, siejamomis su partija.   

Energetikos viceministre dirbanti Žydrūnė Juodkienė, kurią delegavo Darbo partija, yra dirbusi su „Icor“ susijusiose bendrovėse „Vilniaus energija“ ir „Litesko“. D.Grybauskaitė ne kartą viešai kaltino „Icor“ žmonių apiplėšinėjimu.

Premjeras Algirdas Butkevičius taip pat turėjo priekaištų dėl Lietuvos lenkų rinkimų akcijos deleguotos viceministrės Renatos Cytackos elgesio – viceministrė išgarsėjo, kai prezidentę išvadino melage, ant savo namo Šalčininkų rajone nekėlė valstybinės vėliavos per dvi iš eilės Lietuvos šventes, tačiau iškėlė Lenkijos vėliavą per kaimyninės šalies valstybinę šventę.

Gali būti, kad prezidentės sąraše yra ir du Žemės ūkio ministerijos viceministrai. Rytis Šatkauskas į sąrašą gali būti įtrauktas dėl to, kad yra įtariamas reikalavęs kyšio, o Živilė Pinskuvienė dėl galimų sąsajų su balsų pirkimo istorija.

Tuo tarpu premjeras Algirdas Butkevičius pripažįsta, kad kai kuriems viceministrams trūksta kompetencijos, todėl su koalicijos partneriais vyksta derybos dėl jų keitimo. Jis teigė sutaręs su partneriais neminėti pavardžių tų viceministrų, kurie gali būti keičiami.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min