Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 12d. 07:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kol kas nesikiš į Rolando Pakso klausimo sprendimą

Dalia Grybauskaitė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dalia Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kol kas neketina kištis į tai, kaip bus sprendžiama su pašalintu prezidentu Rolandu Paksu susijusi teisinė problema, rašoma trečiadienį dienraštyje „Kauno diena“. Tačiau prezidentės patarėjas Linas Balsys teigia, kad, valstybės vadovės nuomone, Lietuva turės įvykdyti Strasbūro teismo sprendimą.

L.Balsys „Kauno dienai“ teigė, kad prezidentė kol kas neketina kištis į R.Pakso problemos sprendimą. Jo teigimu, sudaroma vyriausybinė ekspertų darbo grupė, kuri pateiks savo pasiūlymus, Seime taip pat dirbama tuo klausimu, todėl čia prezidentės įsikišimo nereikia.

Anot jo, D.Grybauskaitė savo nuomonę galės pareikšti tuomet, kai Vyriausybė bei Seimas jau bus apsisprendę, kaip spręsti iškeltą problemą dėl R.Pakso, ir valstybės vadovei reikės pasirašyti arba vetuoti Seimo priimtus įstatymus. Tačiau atkreipiamas dėmesys, kad prezidentė negali vetuoti priimtų Konstitucijos pataisų.

Tiesa, L.Balsys pabrėžė, kad prezidentė mano, jog Lietuvai būtina priimti sprendimus, įgyvendinant Strasbūro teismo sprendimą R.Pakso byloje.

Praėjusią savaitę Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) nusprendė, kad R.Pakso teisės buvo pažeistos, nes jam iki gyvos galvos neleista siekti Lietuvos parlamentaro mandato. EŽTT pareiškė, kad įstatyme įtvirtintas „nuolatinis“ ir „neatšaukiamas“ draudimas yra neproporcingas.

Po tokio sprendimo R.Paksas pareiškė tikįs, kad ir D.Grybauskaitė prisidės įgyvendinant EŽTT sprendimą.

Vyriausybė pirmadienį pranešė ketinanti sudaryti ekspertų darbo grupę, kuri spręs, kokius Lietuvos teisės aktus reikia keisti, o Konstitucinis Teismas pranešė, kad įgyvendinant EŽTT sprendimą R.Pakso byloje būtina keisti Lietuvos Konstituciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min