Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė dar kartą ragina „griežtai ir nedelsiant“ įvertinti Alesiaus Beliackio duomenis perdavusius valdininkus

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė išsikvietusi Teisingumo ministrą Remigijų Šimašių pasiaiškinti dėl duomenų apie Baltarusijos žmogaus teisių gynėją Alesių Beliackį perdavimo Baltarusijai dar kartą paragino ministrą įvertinti savo pavaldinių atsakomybę.

„Prezidentė pabrėžia, kad ministras turi griežtai ir nedelsiant įvertinti informaciją perdavusių valdininkų atsakomybę“, – po susitikimo sakė Prezidentės patarėja Živilė Didžgalvienė.

Kad ministerijos darbuotojai perdavė Baltarusijai duomenis apie A.Beliackį, Teisingumo ministerija išsiaiškino dar birželį, tačiau akyliau nesusipratimą imta aiškintis tik tada, kai Baltarusijoje, remiantis Lietuvos suteiktais duomenimis, A.Beliackis buvo suimtas ir skandalas iškilo į viešumą.

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius tikina, kad su nuobaudomis už duomenų Baltarusijai perdavimą ministerijos valdininkams nėra delsiama. Pasak jo, praėjusią savaitę suburta tarpžinybinė darbo grupė tik vakar gavo duomenis pateikusios Teisingumo ministerijos Tarptautinės teisės departamento direktorės Aušros Bernotienės paaiškinimus.

Be jos, dėl duomenų perdavimo gali būti baudžiamos dar dvi ministerijos darbuotojos, užimančios žemesnes pareigas: Teisinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja Andrada Bavėjan ir viena šio skyriaus specialisčių.

„Galiu užtikrinti, kad vertinimas bus atliktas ir greitai, ir padarytos labai principingos išvados. Tiems žmonėms, kurie yra atsakingi už dalykus, kurie neturėjo vykti, visa atsakomybė bus labai adekvati ir greita“, – po susitikimo su Prezidente kalbėjo R.Šimašius.

Anot jo, A.Bernotienė, kaip buvo galima numatyti, aiškinasi informaciją Baltarusijai perdavusi nežinodama, kad ji gali būti panaudota kovai prieš opozicionierius.

„Tuo metu ministerijos specialistams atrodė, kad tai nėra susiję nė kiek, kad tai susiję su opozicijos persekiojimu. Tai atrodė kaip rutininis atvejis ir nebuvo įžvelgtos jokios grėsmės, kurios vėliau pasirodė, kad egzistuoja“, – pasakojo ministras. 

Pasak jo, darbo grupė atsižvelgs ir į A.Bernotienei mestus įtarimus, esą opozicijos atstovo duomenis ši galėjo perduoti siekdama naudos savo vyrui, kuris Baltarusijoje turi advokatų kontorą.

„Iki šiol neturėjau progos abejoti, kad tai gali turėti įtakos šios pareigūnės veiksmams, tačiau tikrai laukiu Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadų“, – sakė R.Šimašius.

Ministras aiškino, kad valdininkams gresia visos galimos pasekmės: nuo atleidimo iš darbo, pažemintų pareigų iki smulkesnių nuobaudų.

„Išvados bus labai konkrečios, griežtos ir atsakomybė bus labai adekvati ir greita. (...) Šiandien ministerijoje yra trys žmonės, kurie yra vienaip ar kitaip dėję parašus ar vizas ant teisinės pagalbos prašymo: pradedant specialistu, skyriaus vedėju ir departamento direktore. Apie juos eina kalba“, – teigė ministras, pripažindamas, kad jo paties atsakomybės dėl šio įvykio Prezidentė neprašanti.

Primename, kad Teisingumo ministerija perdavė Baltarusijai duomenis apie žmogaus teisių gynėjo A.Beliackio bankines sąskaitas. Teisingumo ministerija sako nežinojusi, kad perduodami duomenys yra apie žmogaus teisių gynėją.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min