Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 27d. 16:52

Prezidentė: globalizacija turi tamsiąją pusę, bet jos atmesti negalima

Prezidentė dalyvavo 73-uosiuose Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos debatuose
LR Prezidento kanceliarijos/R.Dačkaus nuotr. / Prezidentė dalyvavo 73-uosiuose Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos debatuose

Jungtinėse Tautose (JT) viešinti prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pareiškė, kad globalizacija turi ir tamsiąją pusę, nes paskatino didesnę atskirtį ir nelygybę, tačiau ragino neatsisakyti tarptautiškumo idėjų.

„Negalime atmesti globalizacijos, nes su ja kovodami tapsime tik dar neturtingesni. Per pastaruosius 25 metus laisva prekyba daugiau kaip milijardui žmonių suteikė galimybę išvengti ypač didelio skurdo“, – JT Generalinėje Asamblėjoje Niujorke sakė šalies vadovė.

„Tačiau globalizacija turi ir savo tamsiąją pusę, su kuria turi būti kovojama, imantis veiksmų, kurie padėtų išvengti atskirties, nelygybės ir blogėjančių darbo standartų“, – pridūrė ji.

LR Prezidento kanceliarijos/R.Dačkaus nuotr./Prezidentė dalyvavo 73-uosiuose Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos debatuose
LR Prezidento kanceliarijos/R.Dačkaus nuotr./Prezidentė dalyvavo 73-uosiuose Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos debatuose

Stebėtojai sako, kad išaugusi turtinė nelygybė paskatino nacionalizmo nuotaikas, o tai turėjo įtakos kraštutinės dešinės politinių jėgų augimui Europoje.

D.Grybauskaitė teigė, jog tarptautinė bendruomenė negali leisti, kad „nacionalizmą ir susiskaldymą palaikantys balsai laimėtų prieš dialogą ir bendradarbiavimą“.

„Siekiant įveikti visus pagrindinius iššūkius – terorizmą ir klimato kaitą – bei suteikti galių moterims, nėra jokios kitos alternatyvos, tik dirbti kartu“, – kalbėjo šalies vadovė.

Ji taip pat paragino tobulinti tarptautinių institucijų veiklą, nes jos šiuo metu yra nepajėgios reaguoti į neteisėtą jėgos, cheminio ginklo naudojimą, skurdo ir ekonomikos iššūkius.

Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai nepavyko atlikti prasmingo vaidmens dėl valstybių nesugebėjimo pakilti virš nacionalinių interesų ir obstrukcinio veto teisės naudojimo.

„Beveik per kiekvieną didžiulę krizę, su kuria susidūrėme per pastarąjį dešimtmetį – nuo Sirijos iki Ukrainos, nuo Mianmaro iki Jemeno –Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai nepavyko atlikti prasmingo vaidmens dėl valstybių nesugebėjimo pakilti virš nacionalinių interesų ir obstrukcinio veto teisės naudojimo“, – teigė D.Grybauskaitė.

Pasak jos, masinio naikinimo ginklams naikinti įsteigtos organizacijos „yra nepajėgios įveikti diktatorių, kuriančių branduolinius ginklus ir naudojančių cheminį ginklą prieš piliečius“.

Prezidentė kritikavo ir Pasaulio prekybos organizaciją, jog pasikeitimų bangai apimant pasaulio ekonomiką ši „tampa paralyžiuota“, o didėjanti pasaulinės prekybos įtampa „gali nubraukti mūsų pasiekimus tvarios plėtros ir skurdo mažinimo srityse“.

„Kartu turime pripažinti, kad mūsų institucijos nėra idealios. Jos gali būti biurokratiškos, išlaidžios ir neatskaitingos. Tačiau būtent mes, valstybės narės, jas įkūrėme, tad privalome jas tobulinti ir pritaikyti naujoms realijoms“, – kalbėjo šalies vadovė.

Niujorke viešinti D.Grybauskaitė taip pat vadovaus pasaulio moterų lyderių diskusijai „Ekonominis augimas per moterų įgalinimą“.

Ji taip pat perdavė JAV senatoriaus Johno McCaino našlei Cindi neseniai mirusiam įstatymų leidėjui skirtą Lietuvos valstybinį apdovanojimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min