Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė į koalicijos daržą kojos nekels

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžia neketinanti kištis į koalicijos formavimo reikalus ir kartoja, kad jai svarbiausia, jog Vyriausybė ir Seimas dirbtų stabiliai bei efektyviai.

Tokią poziciją po prezidentės susitikimo su premjeru Andriumi Kubiliumi perdavė jos atstovas spaudai Linas Balsys.

„Prezidentės nuomonė yra ta, kad Vyriausybė turi dirbti, kad ir kokia būtų koalicija, tai yra pačių politinių partijų reikalas. Bet svarbiausia, kad Vyriausybė dirbtų konstruktyviai, kad galėtų priimti būtiniausius sprendimus ir vesti šalį iš krizės, palaikyti stabilumą. Prezidentė tikrai nesikiša į koalicijos formavimą, nemezga intrigų ir niekam nieko nenurodinėja“, – sakė L.Balsys.

A.Kubilius teigė, kad šiuo metu per daug dėmesio skiriama aritmetikai, tačiau neatkreipiamas dėmesys į sėkmingą koalicijos darbą. „Koalicija dirba. Aritmetikai tikrai, man atrodo, per daug dėmesio skiriama. Visi žinome, kokia ta aritmetika. Opozicijos ir valdančiosios koalicijos jėgos yra apylygės, valdančioji koalicija turi kelių balsų persvarą ir tai yra faktas, kuris visiems yra žinomas“, – žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Jis priminė, jog šiandien Seime svarstant su apskričių reforma susijusius klausimus didesnių problemų neiškilo. „Tai rodo, kad dalykiškai galima daug svarbių sprendimų priimti“, – sakė jis.

A.Kubiliaus nuomone, artimiausiu metu „politinės temperatūros laipsniams nuo sesijos pradžios šiek tiek sumažėjus“ bus galima pereiti prie glaudesnio dialogo ir su opozicija. „Koalicija ieškos naujų dialogo formų ir su opozicija, ypač svarstant pačius svarbiausius klausimus: ar tai būtų energetikos, ar ilgalaikės finansinės situacijos klausimai, euro įvedimo klausimai...“ – kalbėjo A.Kubilius.

Premjeras pridūrė, kad šiuo metu koalicijoje daugiausia dėmesio skiriama svarstymams dėl tolesnės mokesčių politikos, nes didelė dalis per vadinamąją naktinę reformą priimtų mokesčių pakeitimų nustos galioti šių metų viduryje ar kitų metų pradžioje.

Paklaustas, kaip vertina liberalcentristo Algio Čapliko pareiškimą, esą koalicija su „išdavystės kvapeliu“ ilgai negyvuos, premjeras teigė nesąs linkęs to pernelyg sureikšminti. A.Čaplikas tai pareiškė, kai Seimas nepatvirtino liberalcentristų siūlymo patvirtinti jų kandidatą Joną Liesį parlamento vicepirmininku.

„Konstruktyvumą turi atspindėti rezultatas. Aš manau, kad koalicija sugeba pasiekti rezultatus, kuriuos yra užsibrėžusi. (...) O kad koalicija dirbdama kartais padiskutuoja arba ir viešai kartais pasako vieną kitą gal ir nelabai apgalvotą sakinį, tai yra natūrali būsena, jos nedramatizuoju“, – teigė A.Kubilius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min