Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė: ištikus finansiniams sunkumams, šalys narės turi sulaukti pagalbos iš ES

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja ES Vadovų tarybos darbe Briuselyje.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja ES Vadovų tarybos darbe Briuselyje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja dvi dienas truksiančiame ES Vadovų tarybos darbe Briuselyje. Tarp svarbiausių pirmosios darbo sesijos klausimų – ekonominės politikos koordinavimas Europos Sąjungoje, šalių narių atsakomybė už savo ekonominę politiką bei parama toms šalims narėms, kurias ištinka finansiniai sunkumai.

Prezidentė D.Grybauskaitė, komentuodama kai kurių šalių siūlymus keisti ES sutartis, idant būtų įmanoma sukurti nuolat veikiantį finansinės paramos mechanizmą pabrėžė, jog būtina iš pradžių išsamiai išanalizuoti visas galimybes, kaip galima šio tikslo pasiekti nekeičiant ES sutarčių, vadovaujantis jau galiojančiomis ES teisės normomis.

„Jei paaiškėtų, kad kito teisinio kelio nėra ir dėl to sutartų visos šalys, Lietuva taip pat palaikys tokį siūlymą. Keisti sutartis yra rizikinga, todėl pasisakau tik už tokius pakeitimus, kurie būtų labai konkretūs, skirti vieninteliam siauram tikslui – garantuoti ekonominę paramą šalims narėms. Kitaip, rizikuotume atidaryti „Pandoros skrynią", – sakė šalies vadovė.

Pasak prezidentės, nuolat veikiančio finansinės paramos mechanizmo sukūrimas būtų naudingas Lietuvai, nes garantuotų pagalbą bet kuriai ES narei, jei ją ištiktų finansinė bėda. Prezidentė taip pat akcentavo, jog, kartu su parama, turi būti stiprinamas ir ekonominis koordinavimas tarp šalių narių, ir griežtinama atsakomybė už neatsakingą vyriausybių finansinę veiklą, kuri gali sukelti krizę ne tik savoje, bet ir kitose Europos Sąjungos šalyse.

Penktadienį ES vadovų taryba svarstys susitikimo išvadas, kuriose bus pareikšta ES pozicija dėl šių ir kitų svarstytų klausimų – pasirengimo ES viršūnių susitikimams su Rusija, Ukraina ir JAV, ES bendrų nuostatų artėjančiame G–20 šalių susitikime, klimato kaitos konferencijoje Kankūne.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min