Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė: „Klaipėda taps energetinės nepriklausomybės vartais“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį lankėsi Klaipėdoje, kur pasveikino miestą ir jo gyventojus su 760-osiomis Klaipėdos įkūrimo metinėmis.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį lankėsi Klaipėdoje, kur pasveikino miestą ir jo gyventojus su 760-osiomis Klaipėdos įkūrimo metinėmis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, trečiadienį sveikindama jubiliejų švenčiančią Klaipėdą ir jos žmonės, pabrėžė, jog būtent uostamiestis tampa vartais į energetinę nepriklausomybę.

„Tai ne tik gerųjų vėjų ir vandenų miestas, netrukus Klaipėda taps energetinės nepriklausomybės vartais“, - teigė prezidentė. Ne kartą degęs ir stipriai niokotas miestas vis buvo prikeliamas iš pelenų. Anot prezidentės, tai tik parodo, kad pajūryje gyvena labai stiprūs žmonės. Prie jūros pasiduodantiems – ne vieta.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pabrėžė, kad pagrindinis siekis sukurti miestą harmoningam gyvenimui. „Tai pirmiausia – romantiškas miestas, kuriame ir kurį galima mylėti“, - oficialiame posėdyje Koncertų salėje surengtame jubiliejaus proga kalbėjo meras. 

Savo kalboje jis pabrėžė, jog daugiatautis miestas – atviras naujovėms ir pokyčiams. 

Pagrindinį pranešimą skaitęs Klaipėdoje gimęs filosofas, europarlamentaras, profesorius Leonidas Donskis. „Per Klaipėdą veriasi pasaulis, per Klaipėdą jis atrandamas“, - savo esė akcentavo filosofas. Anot jo, Klaipėda – aktorių, džiazo meistrų, rašytojų miestas, išugdęs ir pasauliui dovanojęs ne vieną talentą. „Be Vilniaus nebūtume vidurio Europos šalimi, be Klaipėdos nebūtume Baltijos šalimi“, - pabrėžė L.Donskis, kurį su Klaipėda vis dar sieja glaudūs ryšiai. 

Pasveikinti Klaipėdą ir jos vadovus atvažiavo keli šimtai kviestinių svečių: politikai, miestų vadovai, ambasadoriai, užsienio delegacijos, verslininkai, menininkai. 

Į Klaipėdą atskrido ir delegacija iš Japonijos miesto Kudži. Su šiuo miestu Lietuvos uostamiestis glaudžiai bendradarbiauja. Praėjusiais metais Japoniją nusiaubus žemės drebėjimui, klaipėdiečiai parėmė Kudži gyventojus. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vartai
Parašykite atsiliepimą apie 15min