Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė: kovai su korupcija vien STT nepakanka

Nedarbingumo lapelį galima nusipirkti už pinigus.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Nedarbingumo lapelį galima nusipirkti už pinigus.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Norint efektyviai kovoti su grėsmę nacionaliniam saugumui keliančia problema – korupcija – vien Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) neužtenka. Į kovą būtina pasitelkti nuoseklesnę įstatymų leidybą, įsitikinusi šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

„Prezidentė konstatuoja, kad efektyviai kovojant su korupcija nepakanka vien STT ir kitų tarnybų, kurios gaudo kyšininkus ir kitus korumpuotus valstybės tarnautojus. Būtina ir nuoseklesnė bei aktyvesnė įstatymų leidybos veikla“, – trečiadienį žurnalistams sakė prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

Pasak jo, būtent todėl šalies vadovė D.Grybauskaitė kreipėsi į Seimą, ragindama kuo greičiau priimti kovai su korupcija svarbius įstatymus, tarp kurių – Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo, Lobistinės veiklos, Asmens turto, įsigyto iš nusikalstamos veikos, konfiskavimo įstatymai, taip pat – valstybės tarnautojo elgesio kodekso įtvirtinimas.

„Reikia, kad būtų sugriežtinti reikalavimai, kaip būtų galima patekti į valstybės tarnybą, kad žmogus būtų labiau tikrinamas. Apskritai prezidentės siūlymas, kad visi įstatymai, susiję su socialine, ekonomine sfera, praeitų daug griežtesnį ir rimtesnį antikorupcinį patikrinimą“, – sakė šalies vadovės atstovas spaudai.

Jis taip pat perdavė D.Grybauskaitės nuomonę, kad 2010 m. galėtų tapti kovos su korupcija metais.

 Savo ruožtu Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas įsitikinęs, kad aktyviau prie korupcijos įveikimo, galėtų prisidėti ir prokurorai, prižiūrintys bylų tyrimą.

„Man, kaip ir manau daugeliui, susidaręs įspūdis, kad prokurorai iki galo neįgyvendina savo teisės aktyviai kontroliuoti bylų eigą. Jeigu bylos pristabdomos, turi būti aiškios priežastys, kodėl?“ - sakė parlamentaras.


 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min