Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl dar vieno etiką pamynusio teisėjo atleidimo

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėjo Dainiaus Gudo atleidimo iš pareigų už teisėjo vardo pažeminimą ir dėl šio teisėjo įgaliojimų sustabdymo.

Tokį sprendimą Prezidentė priėmė susipažinusi su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateikta informacija, kuri liudija apie su teisėjo etika nesuderinamus neformalius teisėjo D. Gudo ir jo artimo pažįstamo, advokato Vidmanto Knezevičiaus santykius, derinant procesinius klausimus, kuriuos sprendė teisėjas D. Gudas, o proceso dalyviams atstovavo advokatas V. Knezevičius. 

Slaptą tyrimą, atskleidusį neteisė tus advokato ir teisėjo santykius, STT atliko gavusi prokurorų ir apygardos teismo sankcijas. 

Prezidentės teigimu, neskaidrūs advokatų ir teisėjų santykiai jau ne pirmą kartą diskredituoja teismus ir valstybę. Toks teisėjo elgesys pakerta žmonių tikėjimą teisingumu ir žemina valstybės autoritetą, todėl, kaip ir visi kiti iki tol priesaiką sulaužę teisėjai, jis nebegali tęsti teisėjo darbo. 

Pasak šalies vadovės, advokatūroje, kaip ir teismų sistemoje, negali dirbti nepriekaištingą reputaciją praradę asmenys. Šiuo metu advokatų etikos ir nepriekaištingos reputacijos reglamentavimas bei vertinimas praktikoje yra per daug liberalus. Prezidentė pabrėžė, kad šioje srityje išskirtinę kompetenciją turintis teisingumo ministras ir Advokatų taryba privalo inicijuoti pokyčius advokatūroje ir užkirsti kelią valstybės diskreditavimui. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min