Dabar populiaru
Publikuota: 2010 birželio 18d. 11:58

Prezidentė mano, kad būtina skatinti jaunimo fizinį aktyvumą

Prezidentė D. Grybauskaitė Nacionalinėje dailės galerijoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Prezidentė D.Grybauskaitė

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė su šalies sporto atstovais aptarė sporto situaciją Lietuvoje, sporto politikos prioritetus ir sporto strategijos priėmimo bei įgyvendinimo perspektyvas, taip pat pasirengimą svarbiausiems tarptautiniams sporto renginiams.

Prezidentė tarnybos pranešime spaudai teigiama, kad D.Grybauskaitė pasidžiaugė mūsų šalį garsinančių sportininkų laimėjimais, kurių atkaklumas siekiant rezultato yra pavyzdys Lietuvos jaunimui.

„Lietuvai reikia aiškių prioritetų sporto srityje", – pabrėžė D.Grybauskaitė ir paragino kuo greičiau apsispręsti dėl Lietuvos sporto strategijos. Šiuo metu Seime svarstomos dvi sporto strategijos ir delsiama priimti sprendimą. Valstybės vadovės įsitikinimu, pagrindinis dėmesys šalies sporto politikoje turi būti skiriamas gyventojų, ypač jaunimo, fiziniam aktyvumui. Pasak prezidentės, vaikų ir jaunimo fizinio aktuvumo skatinimas yra tiesiogiai susijęs su augančios kartos sveikata ir užimtumu, todėl reikėtų sudaryti sąlygas jaunuoliams sportuoti ir padaryti sportą patrauklų. Šalies vadovė atkreipė dėmesį ir į laimėjimų sporte puoselėjimą bei sporto talentų ugdymo svarbą.

Kalbėdama apie Lietuvos dalyvavimą rengiant tarptautinius sporto renginius, D.Grybauskaitė pabrėžė, kad sklandus šių renginių organizavimas yra mūsų šalies prestižo reikalas ir įvaizdžio dalis. Pasak prezidentės, prieš prisiimdama įsipareigojimus rengti tarptautines varžybas Lietuva turi pasverti ir įvertinti savo galimybes bei atsakingai elgtis priimdama sprendimus. Valstybės vadovė paragino Vyriausybę prisiimti visą atsakomybę už tokių renginių koordinavimą bei jų sėkmę ir pakvietė ieškoti įvairių finansavimo šaltinių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min