Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė: modernios bibliotekos žmonėms atvėrė langą į pasaulį

D.Grybauskaitė
Prezidentūros nuotr. / D.Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Billo ir Melindos Gatesų fondas, modernizuodamas Lietuvos provincijos bibliotekas, žmonėms atvėrė langą į pasaulį.

Kaip teigiama Prezidentūros pranešime, priėmusi fondo Pasaulio bibliotekų programos direktorę Deborą Džeikobs bei koordinatorę Džanetą Savają padėkojo fondui už svarią pagalbą Lietuvai įgyvendinant projektą „Bibliotekos pažangai", kurio metu viešosioms bibliotekoms įrengiama nemokama interneto prieiga, stiprinama bibliotekų darbuotojų informacinė kompetencija, rengiami mokymai vietos gyventojams.

Šiais metais naudotis vieša interneto prieiga bibliotekose pritraukta dvigubai daugiau vartotojų nei pernai.

Valstybės vadovė atkreipė dėmesį, kad projektas „Bibliotekos pažangai“ – tai vienas iš geriausių valstybės, savivaldybių ir privačių lėšų sutelkimo bendram tikslui pavyzdys.

„Šio projekto dėka šiuolaikinę biblioteką galima būtų įvardyti ne tik kaip visiems atvirą kultūros įstaigą, bet ir kaip visuomeninės pažangos variklį. Nemokamų viešųjų interneto prieigų plėtra Lietuvos bibliotekose – svarbus žingsnis, telkiantis žmones, šalies bibliotekas darantis patraukliais ir patogiais vietos bendruomenės centrais, palengvinančiais kasdienį gyvenimą, suteikiančiais galimybių gauti ir dalytis informacija, ieškoti darbo, bendrauti ar tiesiog gyventi įdomiau", – sakė valstybės vadovė.

Prezidentė D.Grybauskaitė pabrėžė, kad, pasibaigus projektui „Bibliotekos pažangai“, Europos Sąjungos fondų galimybės turėtų būti panaudotos šio projekto metu sukurtai materialinei bazei, palaikyti ir atnaujinti, gyventojų mokymų organizavimui bei mokymų turinio kūrimui.

Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Bilo bei Melindos Geitsų fondas 2007 metų lapkričio 15 dieną yra pasirašęs tarptautinį trišalį susitarimą, kuriuo remiantis įgyvendinamas projektas „Bibliotekos pažangai“. Projekto tikslas – didesniais viešųjų bibliotekų pajėgumais pasiekti, kad Lietuvos gyventojai kur kas geriau naudotųsi informacinių technologijų galimybėmis naudingai informacijai gauti ir aktyviau bei plačiau galėtų bendrauti. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min