TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė: nacionalinės infrastruktūros objektai neturi daryti gėdos

Martyno Mažvydo biblioteka
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Martyno Mažvydo biblioteka
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje, apžiūrėjo rekonstruojamą senąjį bibliotekos pastatą, knygų saugyklas, Dokumentų konservavimo ir restauravimo centrą, teigiama Prezidento tarnybos pranešime spaudai.

„Negalime sau leisti nacionalinę biblioteką rekonstruoti dešimtmečius, o kiekviena uždelsta rekonstrukcijos diena brangiai kainuos ne tik visai bibliotekų sistemai, bet ir valstybei", – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Valstybės vadovė vadino absurdiška situaciją, kai skaitytojams, netelpantiems salėse, pristatomos papildomos kėdės koridoriuje, o darbuotojams tenka dirbti patalpose, skirtose visai kitoms reikmėms.

Bibliotekos rekonstrukcijos eigą bei veiklos galimybes rekonstrukcijos metu Prezidentė Dalia Grybauskaitė aptarė su ūkio ministru Dainiumi Kreiviu, kultūros ministru Remigijumi Vilkaičiu, finansų viceministru Rolandu Kriščiūnu ir Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos l.e.p. direktoriumi Algirdu Pliopiu.

Prezidentė paragino Vyriausybę iki 2013 metų, kaip ir buvo planuota, baigti šios bibliotekos rekonstrukciją. Pasak šalies vadovės, negalima pamiršti, kad Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka – tai pagrindinė Lietuvos bibliotekų sistemos įstaiga, nuo kurios sklandžios veiklos priklauso visas Lietuvos bibliotekų tinklas, Lietuvos spaudos rinkinių žinomumas ir jų prieinamumas visuomenei.

Šalies vadovės įsitikinimu, būtina rasti reikiamų lėšų M. Mažvydo bibliotekos rekonstrukcijai, nes nutrūkę darbai vėliau valstybės biudžetui kainuos dar daugiau. Bendra rekonstrukcijos kaina atsižvelgiant į kainų sumažėjimą – 85 mln. Lt. Iki šiol jau panaudota 8 mln. Lt, o 2010 metams skirta 3,5 mln. Lt. Projektui užbaigti reikia dar 78 mln. Lt.

Prezidentė pabrėžė, kad valstybė turi rasti būdų efektyviai panaudoti visus įmanomus finansinius išteklius ir sutvarkyti pagrindinius viešosios paskirties objektus – bent jau nacionalinius muziejus, teatrus, nacionalinę biblioteką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min