Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 07 18

Prezidentė: neįmanoma nuneigti tiesos apie lietuvių tautos patirtą genocidą

Jokios dirbtinės kliūtys negali sutrukdyti jaunimui pagerbti stalinizmo aukų, kaip neįmanoma nuneigti istorinės tiesos apie lietuvių tautos patirtą genocidą, sako „Misija Sibiras‘18” dalyvius išlydinti prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Prezidentė priėmė „Misija Sibiras 18“ dalyvius
Prezidentė priėmė „Misija Sibiras 18“ dalyvius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Ši atmintis visada bus gyva, ir tai patvirtina jaunimo patriotinis pasiryžimas atlikti šių metų žygius, nepaisant trikdžių“, – sakome Prezidentūros išplatintame pranešime.

Šalies vadovė trečiadienį Prezidentūroje susitiko su „Misija Sibiras‘18“ komanda, ketvirtadienį išvykstančia į Kazachstaną.

Rusijos ambasadai Lietuvoje atsisakius „Misija Sibiras‘18” dalyviams išduoti vizas, kai iki suplanuoto išvykimo į tremties vietas Sibirą, Krasnojarsko krašte, buvo likęs mažiau nei mėnuo, šiemetinės misijos ekspedicijų maršrutai pasuko į Vidurinę Aziją – į Kazachstaną.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Prezidentė priėmė „Misija Sibiras 18“ dalyvius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Prezidentė priėmė „Misija Sibiras 18“ dalyvius

Prezidentūra primena, kad D.Grybauskaitė per pirmąją kadenciją 2011 metų spalį vizito Kazachstane metu yra aplankiusi vieno iš lagerių vietą – ALŽIR (Akmolinskij lager žon izmenikov rodiny, rus. – Akmolinsko Tėvynės išdavikų žmonų lageris), kur buvo ištremtos lietuvės moterys. Prezidentė ten atidengė atminimo akmenį.

„Misija Sibiras'18“ ekspedicija ketvirtadienį išvyksta į Kazachstano Karagandos, Džezkazgano ir Balchašo apylinkių stepes. Čia veikė kelios dešimtys lagerių, kuriuose buvo kalinami apie 20 tūkstančių politinių kalinių iš Lietuvos. Pagal lietuvių tremties įkalinimo ir palaidojimo mastą Kazachstano teritoriją lenkia tik Rusija.

„Misija Sibiras“ šiemet perkelta į Kazachstaną, Rusijai nusprendus neišduoti vizų ekspedicijos dalyviams.

Maskva kaltina Lietuvą įšaldžius derybas dėl tarpvyriausybinio susitarimo, kuriuo būtų reglamentuotas karių ir civilių aukų kapų ir monumentų tvarkymas.

Šiemet į ekspediciją išvyks dvi ekspedicijų komandos po 12 žmonių. Jų darbai bus vykdomi Karagandos, Džezkazgano ir Balchašo apylinkėse.

Misijos metu bus stengiamasi atstatyti paminklinius atminimo ženklus, surasti lietuvių kapus bendrose miestų kapinėse, surasti Kazachstane tebegyvenančius lietuvius ar jų palikuonis ir su jais pasikalbėti.

Pasak organizatorių, ši ekspedicija skiriasi nuo tų, kurios vyksta Sibire, nes Kazachstane žmonės patyrė ne tremtį, o kalinimus. Jie dirbo lageriuose, todėl yra išlikę daugiausia masinės kapavietės, o ne atskiros lietuvių kapinaitės. Paskutinį kartą Kazachstane „Misija Sibiras“ lankėsi 2009 metais.

Per „Misija Sibiras“ 13 veiklos metų tremties vietose sutvarkyta daugiau kaip 150 lietuviškų kapinių. Kasmet gausėja misijoje dalyvauti norinčių jaunuolių – nuo projekto pradžios daugiau kaip 12 tūkstančių jaunų žmonių užpildė atrankos anketas, vien šiemet jų užpildyta beveik tūkstantis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius