Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė nepatenkinta D.Kedžio bylos vilkinimu

Dalia Grybauskaitė išklausys Algimanto Valantino informacijos apie tragiškus įvykius Kaune
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dalia Grybauskaitė išklausė Algimanto Valantino informaciją apie tragiškus įvykius Kaune.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį ryte prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė generalinį prokurorą Algimantą Valantiną ir jam išsakė priekaištų dėl didelio rezonanso sulaukusios Drąsiaus Kedžio bylos galimo vilkinimo. A.Valantinas tikino, kad bylą tyrę „pareigūnai atsakomybės neišvengs“.

„Prezidentė nėra patenkinta tuo, kaip vyksta tyrimas, kad byla yra vilkinama, nepasakomi aiškūs sprendimai tokioje byloje, kuri yra rezonansinė, sukėlusi žmonių tragediją“, – po susitikimo žurnalistams sakė prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

Anot jo, prezidentė buvo informuota apie bylos eigą nuo pernai lapkričio, kai buvo gauti pirmieji skundai Kauno policijoje, kai byla buvo perduota Kauno prokurorams, o prieš pusantro mėnesio pateko į Vilniaus prokuratūrą. L.Balsio teigimu, prezidentė pasigenda „aiškumo, konkretumo ir rezultatų“. D.Grybauskaitė pareikalavo, kad tyrimas būtų atliktas kuo greičiau ir būtų pateikti aiškūs atsakymai, o atsakingi pareigūnai prisiimtų atsakomybę.

„Rezultatai turi būti kuo greičiau, kuo aiškesni, tiesa atskleista, o pareigūnai turi prisiimti atsakomybę už eigą ir vilkinimą, kuris konstatuojamas“, – pabrėžė L.Balsys.

Generalinis prokuroras A.Valantinas tikino, jog šiuo metu atliekamas ir vidinis tyrimas, tikrinama, kokius metodus bylą tyrę pareigūnai taikė.

„Žinome pareigūnus, kuriems dar norime užduoti klausimų. (...) Artimiausiu metu kiekvienas pareigūnas, prisilietęs prie šios bylos, neišvengs asmeninės atsakomybės nepriklausomai nuo to, ką padarė ar ko nepadarė“, – užtikrino A.Valantinas ir pridūrė, jog prieš ką nors teisdami „turime išklausyti antrąją pusę“.

„Reikia sužinoti ir šių asmenų poziciją, kodėl jie vienu ar kitu atveju elgėsi taip, o ne kitaip.
Tai yra artimiausių dienų klausimas“, – sakė generalinis prokuroras.

A.Valantino asmeninės atsakomybės klausimas susitikime nebuvo keliamas.

Paklaustas, ar D.Kedžio dukrelei, kuri esą galėjo būti pedofilijos auka, dar bus atliekami psichologiniai tyrimai, A.Valantinas tikino, jog šioje situacijoje pirmiausia bus atsižvelgiama į vaiko interesus. „Turime galvoti pirmiausia apie vaiką. Visus klausimus spręsime kaip galima mažiau traumuodami vaiką“, – teigė jis.

A.Valantino žiniomis, pirmadienį ryte dviejų žmonių nužudymu įtariamas D.Kedys nėra sulaikytas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min