Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 10d. 12:38

Prezidentė: Palengvintas vizų režimas Baltarusijos piliečiams paskatins demokratinius procesus šioje šalyje

Dalia Grybauskaitė ir Aleksandras Lukašenka Minske
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Dalia Grybauskaitė ir Aliaksandras Lukašenka Minske.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė laišku kreipėsi į ES vadovų tarybos prezidentą Hermaną Van Rompuy ir Europos Komisijos pirmininką Jose Manuelį Barrosą, ragindama ieškoti priemonių kuo greičiau palengvinti judėjimą Šengeno erdve ir supaprastinti vizų gavimo procedūras Baltarusijos žmonėms, nepriklausomai nuo galimų ES sankcijų šios šalies vadovybei.

Pasak Lietuvos vadovės, labai svarbu, kad Baltarusijos žmonės galėtų keliauti į ES ne mažiau palankiomis sąlygomis ir mokėtų ne didesnį mokestį už vizas nei kitų Rytų kaimynių piliečiai.

„2010 m. gruodį įvykę rinkimai ir po jų sekę įvykiai Baltarusijoje parodė, kad šiuo metu vienas aktualiausių klausimų – žmogaus teisių ir demokratijos vertybių padėtis Baltarusijoje, kuri yra ESBO narė ir ES kaimynė. Europos Sąjunga, siekdama Baltarusijos demokratėjimo, išbandė įvairias bendradarbiavimo ir poveikio priemones Baltarusijos atžvilgiu. Deja, tos priemonės, kurios skatino šios šalies piliečių izoliaciją, nepasiteisino. Todėl būtina ieškoti naujų bendravimo būdų su Baltarusija“, – rašoma prezidentės laiške Europos Sąjungos vadovams.

Šalies vadovė pabrėžė, jog tik palengvinę daugumos Baltarusijos piliečių judėjimą, ir tuo pačiu jų kontaktus su ES piliečiais, paskatinsim šalies liberalėjimą.

Prezidentės laiške siūloma apsvarstyti šias problemas artėjančiuose Užsienio reikalų tarybos ir Europos Vadovų Tarybos susitikimuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min