Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė pasipriešino partijų norui nesilaikyti Viešųjų pirkimų įstatymo

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas, kurios leistų politinėms partijoms netaikyti Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų pirkimams, atliekamiems ne valstybės biudžeto lėšomis.

Šalies vadovė pabrėžė, jog politinėms partijoms turi būti taikomi aukščiausi viešumo ir skaidrumo reikalavimai. Tuo tarpu priimtos pataisos sudaro prielaidas korupcijai, atveria kelią šešėliniam partijų finansavimui, prieštarauja viešajam interesui užtikrinti partijų veiklos bei lėšų panaudojimo skaidrumą ir yra nesuderinamos su ES teise.

„Šiais metais priimta ES direktyva dėl viešųjų pirkimų politinėms partijoms nustato ne tik labai konkrečias ir siaurai aiškinamas išimtis, susijusias su politinei kampanijai skirtos reklamos bei propagandinės medžiagos gamybos paslaugų pirkimais, bet ir konkretų laikotarpį, kada jomis galima pasinaudoti – tokios išimtys gali būti taikomos tik rinkimų kampanijos laikotarpiu. Jokių kitokių išimčių politinėms partijoms ES teisė nenumato“, – teigiama prezidentės Spaudos tarnybos išplatintame pranešime spaudai. 

Pastabas dėl priimto įstatymo ydingumo pateikė Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Viešųjų pirkimų tarnyba. Lietuva 2012 m. po Europos Komisijos perspėjimų dėl Viešųjų pirkimų įstatymo išimties politinėms partijoms jau kartą turėjo skubos tvarka taisyti Viešųjų pirkimų įstatymą. Todėl, jeigu įsigaliotų tokios įstatymo pataisos, Lietuvos atžvilgiu gali būti atnaujinta ES teisės pažeidimo procedūra, pažymi prezidentė.

Politinėms partijoms paliekama galimybė paprastesne tvarka pirkti politinei kampanijai skirtas reklamos kampanijų, propagandinių filmų bei vaizdajuosčių gamybos paslaugas, kai šiuos pirkimus politinės partijos atlieka rinkimų agitacijos kampanijos metu.

Birželio pabaigoje Seimas buvo nubalsavęs už Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas, kuriose numatoma, kad įstatymas politinėms partijoms bus taikomas tik tais atvejais, kai prekės, paslaugos ar darbai įsigyjami už valstybės biudžeto asignavimus. Už teisės akto pakeitimus tuomet balsavo 70 Seimo narių, prieš – 1, susilaikė 17 parlamentarų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min