Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 28d. 18:09

Prezidentė pasirašė Nepilnamečių apsaugos įstatymo pataisas

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo informacijos poveikio įstatymo pataisas, kurias priėmus nebeliko „homofobiškomis“ vadintų nuostatų. Vis dėlto naujoji redakcija numato kiek griežtesnius ribojimus nei buvo prezidentės sudarytos darbo grupės siūlytame variante.

Prezidentės vyriausioji patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė pirmadienį BNS sakė, kad šalies vadovė įstatymą pasirašė Kalėdų išvakarėse, ketvirtadienį.

Šias kompromisines pataisas 2010 metų kovo 1-ąją turinčiam įsigalioti įstatymui Seimas priėmė praėjusį antradienį.

Naujoje redakcijoje numatyta, kad nepilnamečiams draudžiama skleisti informaciją, kuria skatinami lytiniai santykiai. Įstatyme neliko anksčiau kritikuotos nuostatos, ribojusios informaciją, kuria „propaguojanti homoseksualūs, biseksualūs bei poligaminiai santykiai“.

Už pataisas praėjusią savaitę Seime balsavo valdančiosios Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų, Tautos prisikėlimo, Liberalų ir centro sąjungos frakcijos, tačiau viena iš valdančiųjų, Liberalų sąjūdžio frakcija, balsavime nedalyvavo.

Paramos kompromisinės įstatymo nuostatos sulaukė ir iš opozicijos – už balsavo dalis Socialdemokratų frakcijos, pora „darbiečių“.

Seimas įstatymo projektą dėl nepilnamečių apsaugos svarstė dukart – pirmu svarstymu buvo pritaręs konservatoriaus Gintaro Songailos siūlymui įtraukti nuostatą dėl draudimo propaguoti homoseksualius, biseksualius ir poligaminius santykius. Kadangi tokia nuostata įstatymo projektą pakeitė iš esmės, jis buvo grąžintas pakartotinai svarstyti komitetui.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas (ŠMKK) pritarė kompromisinei frakcijos „Viena Lietuva“ nario Manto Varaškos pasiūlytai nuostatai drausti nepilnamečiams žiūrimu laiku rodyti informaciją, kuri skatintų bet kokius lytinius santykius. Tokiai nuostatai pritarė ir Seimas.

Ši norma griežtina prezidentės D.Grybauskaitės sudarytos darbo grupės siūlytą variantą – drausti nepilnamečių lytinių santykių skatinimą.

ŠMKK siūlymu Seimas į Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo informacijos poveikio įstatymą taip pat įrašė draudimą nepilnamečiams skleisti informaciją, kuria būtų skatinama kitokia nei oficialiai įtvirtinta šeimos samprata.

Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo informacijos poveikio įstatymas Seime svarstomas nuo liepos, kai parlamentarai į jį įrašė, kad draudžiama nepilnamečiams propaguoti homoseksualius, biseksualius ar poligaminius santykius.

Tokią nuostatą žmogaus teisių gynėjai pavadino homofobiška. Įstatymą buvo vetavęs kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, tačiau Seimas tuomet jo veto atmetė. Naujai išrinkta prezidentė D.Grybauskaitė tada taip pat sukritikavo įstatymą, tačiau remiantis įstatymais ji neturėjo kitos galimybės, kaip tik įstatymą pasirašyti.

Europos Parlamentas rugsėjį paragino Lietuvos Seimą pakeisti įstatymą, jį kritikavo ir nevyriausybinės organizacijos „Amnesty International“ bei „Human Rights Watch“.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min