Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė paskyrė naują Teisėjų atrankos komisiją

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo paskyrė naujos sudėties Pretendentų į teisėjus atrankos komisiją, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

Siekiant užtikrinti objektyvią, skaidrią ir kokybišką teisėjų atranką, į Komisiją trejų metų laikotarpiui deleguojami 4 visuomenės atstovai ir 3 teisėjai.

Komisija yra Prezidento patariamoji institucija, kuri padeda formuoti teisėjų korpusą. Skirdama teisėjus, Prezidentė atsižvelgia į Komisijos rekomendacijas, taip pat su kiekvienu kandidatu į teisėjus susitinka asmeniškai.

Prezidentė į Komisijos pirmininko pareigas antrai kadencijai paskyrė žinomą psichoterapeutą Eugenijų Laurinaitį, kuris yra Europos psichiatrijos asociacijos prezidentas.

Žmonių pasitikėjimas teisingumu per kelerius metus išaugo dvigubai – nuo 24 proc. 2010 metais iki 51 proc. 2013 metais.

Į Komisiją Prezidentė taip pat deleguoja šiuos visuomenės atstovus: psichologą Virginijų Lepešką, žurnalistą Šarūną Černiauską, ekonomistą Nerijų Mačiulį ir teisėjus – Olegą Fedosiuką, Dalią Kačinskienę ir Skirgailę Žalimienę.

V. Lepeška yra žmogiškųjų išteklių ekspertas, tarptautiniu lygiu pripažintas vadybos konsultantas. Žurnalistas Š. Černiauskas specializuojasi tiriamojoje žurnalistikoje, už reikšmingas publikacijas yra pelnęs apdovanojimus. Ekonomistas N. Mačiulis dirba vyriausiuoju ekonomistu banke, dėsto ISM Vadybos ir ekonomikos universitete.

O. Fedosiukas yra Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas, Mykolo Romerio universiteto teisės dėstytojas. S. Žalimienė dirba Vyriausiojo administracinio teismo teisėja, specializuojasi Europos Sąjungos teisėje, dėsto Vilniaus universitete. Lietuvos apeliacinio teismo teisėja D. Kačinskienė yra civilinės teisės specialistė.

Teisėjų karjerą lemia ne tik darbo stažas ir profesinė kvalifikacija, bet ir pretendentų asmeninės savybės, motyvacija.

Prezidentės iniciatyva buvo sustiprinta teisėjų atrankos procedūra, taip pat buvo suteikta daugiau svertų šiame procese dalyvaujančiai Pretendentų į teisėjus atrankos komisijai. Teisėjų karjerą lemia ne tik darbo stažas ir profesinė kvalifikacija, bet ir pretendentų asmeninės savybės, motyvacija.

Prezidentė nuosekliai siekia užtikrinti teismų veiklos skaidrumą ir žmonių pasitikėjimą teisine valstybe. Žmonių pasitikėjimas teisingumu per kelerius metus išaugo dvigubai – nuo 24 proc. 2010 metais iki 51 proc. 2013 metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min