Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė perdavė kariuomenės vadui valdžios regalijas

Dalia Grybauskaitė ir Arvydas Pocius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dalia Grybauskaitė ir Arvydas Pocius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo iškilmingoje Lietuvos kariuomenės vado skyrimo į pareigas ceremonijoje Krašto apsaugos ministerijos aikštėje.

Vyriausioji ginkluotųjų pajėgų vadė Prezidentė D. Grybauskaitė iškilmingai prisaikdino generolą majorą A. Pocių ir perdavė jam kariuomenės vado valdžios regalijas – kariuomenės vado ženklą, skeptrą ir kariuomenės vėliavą, teigiama prezidentūros pranešime.

„Būti kariuomenės vadu – didelė atsakomybė ir garbė. Atsakomybė, nes nuo kariuomenės vado priklauso, ar tinkamai kariai bus parengti apginti savo kraštą ir vykdyti tarptautinius Lietuvos valstybės įsipareigojimus NATO. Garbė, nes paskyrimas į šias pareigas rodo didelį pasitikėjimą žmogumi ir jo, kaip karininko, gebėjimą įvertinimą", - ceremonijos metu sakė Prezidentė.

Šia proga aikštėje išsirikiavo ir naująjį kariuomenės vadą pagerbė Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, kariuomenės pajėgoms atstovaujantys būriai su kovinėmis vėliavomis, Karinių oro pajėgų orkestras.

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, kiti ministerijos ir kariuomenės vadovybės bei padalinių, taip pat Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Valstybės saugumo departamento ir kitų valstybės institucijų atstovai, Lietuvoje reziduojantys užsienio šalių gynybos atašė, svečiai.

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucija ir Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymu bei atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro teikimą, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė suteikė generolo majoro laipsnį Lietuvos kariuomenės vadui brigados generolui Arvydui Pociui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min