Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė priėmė Tuniso ambasadoriaus skiriamuosius raštus

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Tuniso ambasadorius Slim Ben Jaafar
Prezidentės spaudos tarnybos nuotr. / Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Tuniso ambasadorius Slim Ben Jaafar
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Tuniso ambasadoriaus Slim Ben Jaafar skiriamuosius raštus.

Prezidentės teigimu, Lietuvai perimant pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai, daugiausiai bendradarbiavimo su Tunisu tikimasi ES lygmeniu. Tunisas yra viena daugiausiai demokratinių reformų padariusi Šiaurės Afrikos valstybė.

Per Lietuvos pirmininkavimą tikimasi pasirašyti Privilegijuotos Partnerystės su Tunisu veiksmų planą, pradėti derybas dėl Mobilumo partnerystės ir pasiekti pažangą rengiantis deryboms dėl ES ir Tuniso Laisvos prekybos susitarimo.

Pasak šalies vadovės, sėkmingas Tuniso ir ES bendradarbiavimas priklauso nuo šios šalies gebėjimo patvirtinti naująją Konstituciją ir surengti demokratinius Parlamento bei prezidento rinkimus.

Prezidentė pabrėžė, jog būtina skatinti Lietuvos ir Tuniso bendradarbiavimą ir išreiškė įsitikinimą, jog naujai paskirtas ambasadorius aktyviai prisidės prie dvišalių santykių stiprinimo.

57 metų amžiaus diplomatas baigė ispanų filologiją Tuniso universitete, moka arabų, prancūzų, ispanų kalbas. Slim Ben Jaafar dirbo Tuniso ambasadose Maroke, Gabone, Ispanijoje ir Argentinoje, o nuo 2012 m. yra Tuniso ambasadorius Lenkijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min