Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 28d. 14:16

Prezidentė ragina Aukščiausiąjį Teismą gerinti savo reputaciją

Dalia Grybauskaitė
President.lt / Dalia Grybauskaitė.
Pirmadienį Lietuvos Aukščiausiajame Teisme (LAT) apsilankiusi prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino teisėjus gerinti jo reputaciją.

„Reputacija Aukščiausiojo Teismo, pasitikėjimas Aukščiausiuoju Teismu. Tai tie uždaviniai, kuriuos keliu šitam naujam vadovui (naujam LAT pirmininkui Gintarui Kryževičiui – aut. past.) ir būtent naujos darbo kokybės tikiuosi iš Aukščiausiojo Teismo“, – po vizito LAT žurnalistams sakė šalies vadovė.

Ji teigė mananti, kad LAT sprendimai turėtų būti laukiami lygiai taip pat, kaip Konstitucinio Teismo sprendimai. „Deja, šiandien nėra tokia situacija. Atvirkščiai – žemesnės instancijos teismai ne visada įsiklauso arba ne visada seka tuo precedentu kuris būna Aukščiausiojo Teismo sprendimuose“, – kalbėjo prezidentė.

Anot jos, LAT turėtų daugiau padėtų vidutinio lygmens teismams ne tik savo išvadomis ir teisine praktika, bet ir įvairiais mokymais. „Vienas iš pagrindinių Aukščiausiojo Teismo darbų – padėti kokybiškai tobulinti visą teisinę sistemą“, – aiškino D.Grybauskaitė.

Naujasis LAT pirmininkas Gintaras Kryževičius sakė, kad LAT ketina rengti teisėjų mokymus. Taip pat, pasak jo, numatoma aiškiau pristatyti teismo sprendimus visuomenei.

„Reikėtų kalbėti apie mūsų, kaip teisėjų, platesnį bendravimą su žiniasklaida, su visuomene, kad patys galėtume paaiškinti, ką padarėme konkrečioje byloje, kokie yra argumentai, kuo mes remiamės ir ko mes siekiame tam tikrose bylose aiškindami teisę“, – kalbėjo G.Kryževičius ir pridėjo, kad po Naujųjų metų ketinama vykdyti struktūrinę LAT reformą.

Naujienų portalas 15min.lt primena, kad G.Kryževičius LAT pirmininku paskirtas lapkričio 5 dieną. Iki tol jis ėjo LAT teisėjo pareigas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min