Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė: Rusija perbraižo valstybių sienas, po Ukrainos gali ateiti eilė Moldovai ir Baltijos šalims

Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: BNS
0
A A

Į Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimą atvykusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį perspėjo, kad Krymą okupavusi Rusija mėgina perbraižyti valstybių sienas, o po Ukrainos gali ateiti Moldovos, Baltijos šalių ir Lenkijos eilė.

„Pačiai Europai pagaliau reikia suprasti, kad tai, ką daro dabar Rusija, yra mėginimas perrašyti pokarinį žemėlapį ir sienas. Taigi pirma yra Ukraina, vėliau bus Moldova, o galų gale gali ateiti ir iki Baltijos šalių su Lenkija“, – žurnalistams Briuselyje sakė prezidentė.

D.Grybauskaitės teigimu, Rusija pažeidė tarptautinius susitarimus ir praeitą savaitę vykdydama karines pratybas Karaliaučiaus krašte netoli Lietuvos sienos, ir dėl įsipareigojimų nevykdymo tampa grėsminga visai Europai.

Tai, ką daro dabar Rusija, yra mėginimas perrašyti pokarinį žemėlapį ir sienas. Taigi pirma yra Ukraina, vėliau bus Moldova, o galų gale gali ateiti ir iki Baltijos šalių su Lenkija, – žurnalistams Briuselyje sakė prezidentė.

„Rusija elgiasi visur ne pagal tarptautinius standartus, pažeisdama bet kokius savo tarptautinius įsipareigojimus, o tai reiškia, kad Rusija tampa grėsminga visai Europai“, – sakė ji.

Tai D.Grybauskaitė kalbėjo prieš viršūnių susitikimą, kuriame ES šalių vadovai tarsis dėl pagalbos Ukrainai ir galimų sankcijų Rusijai.

Prieš susitikimą Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso paskelbė, kad Ukrainai planuojama skirti 11 mlrd. eurų per artimiausius porą metų.

Komentuodama papildomų  šešių JAV naikintuvų atsiuntimą Baltijos šalių oro policijos misijai sustiprinti, prezidentė teigė, kad NATO reaguoja greitai ir tinkamai, o Europa dar nesugeba suprasti, kas vyksta.

Ketvirtadienį paskelbtame interviu Vokietijos laikraščiui „Handelsblatt“ Rusijos prezidento Vladimiro Putino elgesį ji pavadino su Sovietų Sąjungos ir nacių Vokietijos elgesiu prieš Antrąjį pasaulinį karą.

„Matau ne tik sovietų stiliaus, bet netgi Stalino stiliaus grįžimą“, – sakė prezidentė.

„Prieš Antrąjį pasaulinį karą ir po jo Sovietų Sąjunga ir Vokietija žygiavo į kitas šalis argumentuodamos, kad turi apsaugoti ten esančius savo piliečius. Kalba, retorika ir elgesys anuomet buvo labai tapatūs tam, ką girdime ir matome šiandien“, – teigė ji.

Paklausta apie ekonomines sankcijas Rusijai, D.Grybauskaitė teigė, kad tai „priklausys nuo to, kaip vystysis situacija“, o pirmenybę reikia teikti dialogui.

„Turime būti labai atsargūs, negalime perimti Rusijos elgesio. Turėtume remtis mūsų civilizacijos pamatiniais principais ir teikti pirmenybę dialogui“, – sakė D.Grybauskaitė. Jos interviu vertimas paskelbtas prezidentės oficialioje svetainėje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos Rusija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min