Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2009 12 25

Prezidentė sako mananti, kad A.Kubiliaus Vyriausybė turėtų tęsti darbą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad konservatorių lyderio Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė turėtų tęsti darbą, nes kitos politinės jėgos nėra pateikusios konstruktyvių alternatyvių pasiūlymų.
Andrius Kubilius
Andrius Kubilius / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Nė viena politinė jėga kol kas nėra pateikusi konstruktyvių siūlymų. Todėl manau, kad A.Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė ir toliau turi prisiimti atsakomybę ir imtis visų būtinų veiksmų, padedant šaliai bristi iš krizės“, – interviu BNS teigė D.Grybauskaitė.

Paklausta, ar Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje mato kitą lyderį, galintį pakeisti A.Kubilių premjero kėdėje, prezidentė atsakė, kad tai pačios partijos reikalas, o jai reikia gebėti dirbti su tais lyderiais, kurie yra.

„Partijos lyderis – pačios partijos reikalas. Prezidentei reikia gebėti dirbti su tais lyderiais, kurie yra“, – sakė D.Grybauskaitė.

Anot prezidentės, dabartinės Vyriausybės veiksmai nebuvo svarbiausias veiksnys, lėmęs bendrą ūkio nuosmukį, tačiau žingsniai mokesčių srityje apsunkino verslo situaciją. Anot šalies vadovės, tokio „kieto nusileidimo“ scenarijaus buvo galima išvengti, jei ekonominio pakilimo metais būtų buvusi apdairesnė fiskalinė politika ir atsakingiau kontroliuojamas įsiskolinimo augimas.

„Dabartinės Vyriausybės klaidos nebuvo svarbiausias veiksnys, lėmęs bendrą ūkio nuosmukį. Kartu tenka pripažinti, kad mokesčių politikos pakeitimai apsunkino verslo situaciją, be to, ekonomikos skatinimo planas įgyvendinamas per lėtai“, – teigė D.Grybauskaitė.

„Lietuvoje buvo galima išvengti tokio kieto nusileidimo scenarijaus. Pasaulinė krizė sutapo su vietos ekonomikos perkaitimu, todėl pasekmės ir yra tokios skausmingos“, – sakė šalies vadovė.

„Pirmiausia reikėjo vykdyti apdairesnę ir atsakingesnę fiskalinę politiką ir, išnaudojant ekonomikos augimo metus, formuoti perteklinį nacionalinį biudžetą. Antra, Lietuvos bankas turėjo atsakingiau valdyti gyventojų įsiskolinimo augimą“, – sakė prezidentė.

Anot D.Grybauskaitės, įstojus į Europos Sąjungą, reformų programa išsikvėpė, tačiau Lietuva buvo lepinama tiek pigiais kreditais, tiek ES lėšomis.

„Bet biurokratiniais suvaržymais buvo ribojamos investicijos į produktyvius sektorius, o nekilnojamojo turto kainos sparčiai kilo ir čia buvo sukoncentruota pernelyg daug lėšų“, – sakė prezidentė.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius