2017-10-03 11:11

Prezidentė Seimui teikia šešis kandidatus į Aukščiausiąjį Teismą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į Seimą dėl šešių Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų skyrimo.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Aukščiausiojo Teismo teisėjais siūloma skirti kadenciją baigusius Konstitucinio Teismo teisėjus Praną Kuconį ir Algirdą Taminską, Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją Sigitą Bieliauskienę ir Panevėžio apygardos teismo teisėją ir šio teismo pirmininką Artūrą Ridiką.

Į Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjo pareigas teikiama Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros docentė advokatė Danguolė Bublienė, ilgą laiką dirbusi Teisingumo ministerijoje. Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja siūloma VU Teisės fakulteto Baudžiamosios justicijos katedros docentė, Lietuvos teismo ekspertizės centro direktorė Gabrielė Juodkaitė–Granskienė.

Pagal Konstituciją, Aukščiausiojo Teismo teisėjus skiria Seimas Prezidento teikimu, kandidatūras parenka ir pasiūlo Aukščiausiojo Teismo pirmininkas.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą