Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė siūlo už kartelinius susitarimus bausti ir įmonių vadovus

Suvažiavimo akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / D.Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva, bendradarbiaujant su Konkurencijos taryba, parengtos ir registruojamos Seime Konkurencijos įstatymo pataisos, kuriomis įmonėms už kartelinius susitarimus ir nesąžiningą konkurenciją leidžiama skirti didesnes baudas, numatyti asmeninę tokių įmonių vadovų atsakomybę, prailginami sankcijų skyrimo senaties terminai.

„Baudos už kartelinius susitarimus, dėl kurių nepagrįstai kyla būtiniausių produktų kainos, turi būti atgrasančios ir proporcingos visuomenei daromai žalai. Bausmės turi sulaukti ne tik tokį susitarimą sudariusios įmonės, bet ir jų vadovai", – teigia prezidentė.

Įmonės vadovui, prisidėjusiam prie draudžiamų susitarimų, siūloma skirti baudą ir 3–5 metams apriboti teisę eiti viešosios ar privačiosios įmonės vadovo pareigas, būti valdymo organo nariu. Asmenų, kuriems skirtos tokios sankcijos, sąrašą siūloma skelbti Konkurencijos tarybos interneto tinklalapyje.

Pataisomis taip pat siūloma pailginti sankcijų už Konkurencijos įstatymo pažeidimus skyrimo terminus. Per trumpi sankcijų skyrimo terminai, pasak prezidentės, sudaro sąlygas įmonėms išvengti atsakomybės ir vilkinti Konkurencijos tarybos tyrimus. Jeigu Konkurencijos taryba atlieka tyrimą ar ginčas nagrinėjamas teisme, sankcijų skyrimo terminus siūloma stabdyti.

Pataisos taip pat leis patvirtinti naują baudų apskaičiavimo metodiką, pagal kurią Konkurencijos taryba galės skirti didesnes, proporcingas visuomenei padarytai žalai baudas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min