Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 24d. 17:55

Prezidentė skubina gaivinti ekonomiką panaudojant ES lėšas ir didinant konkurenciją

Dalia Grybauskaitė savo kabinete.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė savo kabinete.

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė ūkio ministrą Dainių Kreivį. Susitikimo metu daug dėmesio skirta šalies ekonominei situacijai ir ūkio gaivinimo priemonėms.

Prezidentė domėjosi, kaip įgyvendinamas ekonomikos gaivinimo planas, kokių priemonių šiam tikslui įgyvendinti imasi Ūkio ministerija ir pats ministras.

Valstybės vadovės nuomone, ekonomikos gaivinimo planas yra gerai parengtas, tačiau reikėtų užtikrinti spartesnį, efektyvesnį ir aktyvesnį jo įgyvendinimą. Prezidentės įsitikinimu, šiuo metu itin svarbu atgaivinti pinigų įsiliejimą į rinką ir skatinti smulkiojo bei stambiojo verslo kreditavimą ES lėšomis, panaudojant Europos investicijų banko, Europos investicijų fondo ir kitus išteklius. Prezidentės manymu, verslo gyvybingumą galima palaikyti sparčiai sumažinus biurokratines kliūtis ir verslo administracinę naštą.

Šalies vadovė daug dėmesio skyrė antimonopolinės veiklos priemonių įgyvendinimui. Prezidentės D. Grybauskaitės nuomone, būtina peržiūrėti ir patobulinti įstatyminę bei metodinę bazę, kurioje reglamentuojamas dominuojančios padėties rinkoje nustatymas, ir pakvietė ministrą kuo skubiau to imtis.

Susitikimo su ministru metu prezidentė domėjosi, ko ketinama imtis, kad būtų sustabdytas ekonomikos perėjimas į „pilkąją zoną" ir paragino kartu su Finansų ministerija imtis aktyvių žingsnių sprendžiant šią problemą.

Kalbėdama apie slėnių (mokslo, studijų ir verslo centrų) programos įgyvendinimo galimybes, D.Grybauskaitė pabrėžė bendradarbiavimo tarp Ūkio bei Švietimo ir mokslo ministerijų būtinybę. Slėnių programa yra skirta esminei studijų, mokslo ir technologijų perdavimo infrastruktūrai Lietuvai svarbiose mokslo ir technologijų srityse sukurti bei įrangai modernizuoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min