Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 4d. 15:34

Prezidentė: Lietuva remia pasiūlymą į Krymą siųsti tarptautinę stebėtojų misiją

D.Grybauskaitė
Roberto Dačkaus/president.lt nuotr / D.Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjosi su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) viceprezidentu Džozefu Baidenu, su kuriuo aptarė padėtį Ukrainoje.


Pokalbio metu aptartos Ukrainoje susiklosčiusios situacijos keliamos grėsmės regiono saugumui, buvo derinama Lietuvos ir JAV pozicija dėl vieningo atsako į Ukrainos krizę, taip pat buvo aptartos saugumo stiprinimo priemonės Baltijos regione.
 
Prezidentė pabrėžė, kad šiuo metu visos tarptautinės bendruomenės dėmesys yra nukreiptas į Krymą, o Vakarų šalys glaudžiai bendradarbiauja derindamos savo poziciją ir veiksmus. Pasak prezidentės, Lietuva remia pasiūlymą į Krymą siųsti tarptautinę stebėtojų misiją ir yra pasiruošusi pati tokioje misijoje dalyvauti.
 
Lietuvos vadovė su JAV viceprezidentu aptarė ir padėtį prie NATO sienos, kur Rusijos kariuomenė vykdo karines pratybas. Pasak Prezidentės, šios pratybos yra akylai stebimos. Prezidentė ir JAV viceprezidentas taip pat aptarė Lietuvos ir Lenkijos kreipimąsi NATO konsultacijoms pagal Šiaurės Atlanto sutarties 4-ąjį straipsnį. Esant būtinybei, saugumas NATO šalyse narėse bus stiprinamas.
 
Savo poziciją Lietuva glaudžiai koordinuoja su NATO valstybėmis. Vykdomos visos priemonės, kad būtų užtikrintas Lietuvos ir Balti jos šalių saugumas.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min