Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 01 06, 13:04

Prezidentė: su naująja dauguma kol kas randama bendra kalba

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad jai kol kas pavyksta rasti bendrą kalbą su naująja valdančiąja dauguma. Anot jos, „valstiečiai“ ne tik stengiasi vykdyti savo rinkimų pažadus, bet ir sugeba išgirsti kritiką, atsižvelgti į žmonių nuomonę.
Algirdas Butkevičius ir Ramūnas Karbauskis
Algirdas Butkevičius ir Ramūnas Karbauskis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Džiaugiuosi, kad su naująja dauguma yra kol kas surandama bendra kalba. Tos priešpriešos, kokia buvo su 2012 metais atėjusia dauguma, nėra. Todėl sėkmingiau pasisekė suderinti ministrų kandidatūras ir viceministrų paskyrimus. Tiesiog nebuvo viešo „erzelyno“, nebuvo dirbtinai daromos priešpriešos“, – penktadienį interviu radijo stočiai „Rusradio“ sakė valstybės vadovė.

Anot jos, dėl to valdžios institucijoms turėtų pavykti sėkmingiau derinti visus strateginius klausimus.

D.Grybauskaitės teigimu, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga stengiasi vykdyti prieš Seimo rinkimus duotus pažadus.

„Džiaugiuosi, kad ir naujas biudžetas yra labiau socialiai orientuotas, daugiau kaip 1 mlrd. skirti tik socialinei sričiai, todėl labai svarbu, kaip jie bus panaudoti. Pensijos jau nuo šio mėnesio vidutiniškai didinamos apie 20 eurų, ir tas tęsis toliau, neapmokestinamas minimumas didinamas ir taip toliau. Pažadai, kurie buvo prieš rinkimus duoti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, yra mėginami vykdyti“, – kalbėjo prezidentė.

„Kai kurie pasiūlymai gal ir diskutuotini, bet gerai, kad girdima žmonių nuomonė, kritika, sugebama pataisyti tai, kas, galbūt, kaip pirmas blynas ne visuomet išeina sėkmingas“, – pridūrė ji.

D.Grybauskaitė pabrėžė matanti naujos valdžios geranoriškumą.

„Bet tai, kad yra bendradarbiavimas, yra įsiklausymas ir svarbiausia yra geranoriškumas daryti tai, ko reikia žmonėms, girdėti mūsų žmones, yra labai gerai. Aišku, pagal finansines galimybes, kurios yra valstybėje“, – teigė ji.

Naująjį Ministrų kabinetą prezidentė apibūdino kaip profesionalų, siekiantį pokyčių ir suprantantį, ką daryti.

Po pernai rudenį įvykusių Seimo rinkimų valdančiąją daugumą sudarė daugiausia mandatų gavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei trečią vietą užėmusi Lietuvos socialdemokratų partija.

Septynioliktąją Vyriausybę sudaro dauguma nepartinių ministrų, jai vadovauja taip pat jokiai partijai nepriklausantis buvęs vidaus reikalų ministras ir buvęs šalies policijos vadovas Saulius Skvernelis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min