Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 1d. 14:14

Prezidentė socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės darbe pasigenda lyderystės

Algimanta Pabedinskienė ir Dalia Grybauskaitė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Algimanta Pabedinskienė ir Dalia Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tęsdama susitikimus su ministrais antradienį priėmė Darbo partijos deleguotą socialinės apsaugos ir darbo ministrę Algimantą Pabedinskienę. Po susitikimo prezidentės vyriausiasis patarėjas ekonomikos klausimais Nerijus Udrėnas pareiškė, kad prezidentė ministrės darbe kol kas pasigenda lyderystės.

Prezidentė atkreipė ministrės dėmesį, kad Lietuvos ekonomika auga tikrai sparčiai, bet dar daug žmonių čia gyvena sunkiai sudurdami galą su galu. 

„Kai kuriose savivaldybėse tik trečdalis gyventojų dirba, o kiti yra priklausomi nuo įvairių išmokų. Tokia situacija didina socialinę atskirtį ir tampa grėsme valstybės saugumui“, – po susitikimo sakė N.Udrėnas.

Anot jo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija turi dirbti taip, kad niekas Lietuvoje nebūtų paliktas likimo valiai, o ypač silpniausieji.

„Šiuo klausimu labai svarbi yra ministerijos ir konkrečiai ministrės lyderystė. Tai yra ministerija, kuri turi taisyti kitų institucijų ar ministerijų padarytas tam tikras klaidas“, – pažymėjo N.Udrėnas.

Prezidentės patarėjas tvirtino, kad prezidentė ministrei nurodė daugiau dėmesio skirti užimtumo didinimui, rekomendavo iškart nenutraukti pašalpų mokėjimo darbą pagaliau susiradusiems ilgalaikiams bedarbiams, ragino daugiau dėmesio skirti jaunimo užimtumui.

Tai yra ministerija, kuri turi taisyti kitų institucijų ar ministerijų padarytas tam tikras klaidas, – sakė N.Udrėnas.

Taip pat prezidentė norėtų, kad Lietuvoje būtų taikomos mokesčių lengvatos šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų.

Be to, ji paragino ministrę skubiau vykdyti pensijų reformą ir galvoti apie mažiausias pensijas gaunančius senolius.

Susitarė dėl ligos pašalpų grąžinimo į ikikrizinį lygį

Vienu klausimu prezidentė ir A.Pabedinskienė sutarė. Prezidentės paraginta A.Pabedinskienė pažadėjo jau kitais metais siūlyti grąžinti ligos pašalpų mokėjimą į ikikrizinį lygį. Anot jos, už 3-7 ligos dienas vėl turėtų būti mokama iki 80 proc. atlyginimo dydžio pašalpa. Valstybei tai, ministrės skaičiavimu, kainuotų apie 120 mln. litų per metus.

„Matome, kad didžioji dauguma sergančių darbuotojų eidavo į darbą. Mes turime rūpintis žmonių sveikata, kad jie būtų darbingi ir kūrybingi, todėl tai, kas buvo per krizę sumažinta, reikia tikrai atstatyti, kad žmonės galėtų normaliai išsisirgti ir neateitų sergantys į kolektyvus“, – aiškino, kodėl ligos pašalpas reikia atkurti, A.Pabedinskienė.

Matome, kad didžioji dauguma sergančių darbuotojų eidavo į darbą, – pažymėjo ministrė.

Šiuo metu už pirmas dvi ligos dienos darbuotojui atlygina darbdavys, už 3-7 dienas jam mokama 40 proc algos dydžio pašalpa, o už tolimesnes – 80 proc. algos pašalpa.

Ministrė tikino, kad visose prezidentės paminėtose srityse darbai vyksta ir jų rezultatai bus netrukus matomi. Šalies vadovės kritikos dėl lyderystės trūkumo A.Pabedinskienė nesureikšmino. Anot jos, toks prezidentės pasakymas rodo, kad ministerija ir ministre ji pasitikinti.

„Džiaugiuosi, kad prezidentė suteikė man tokią galimybę ir mato, kad mūsų ministerija gali būti lyderiaujanti. Tai iš tiesų didelis pasitikėjimas ir artimiausiu laiku mes tikrai parodysime, kad galime būti lyderiai“, – į kritiką atsakė A.Pabedinskienė.

Liko susitikti su V.Jukna

A.Pabedinskienė – trylikta Ministrų kabineto narė, kurią antrai kadencijai perrinkta prezidentė pasikvietė pasikalbėti. Su šalies vadove dar nėra susitikęs tik Darbo partijos deleguotas žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna.

Žiniasklaida skelbė, kad būtent jam D.Grybauskaitė gali pažerti daugiausia prikaištų, mat visi keturi šios ministerijos viceministrai pateko į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) sudarytą susitepusių viceministrų sąrašą.

Po šio sąrašo patekimo į viešumą vienas iš Žemės ūkio ministerijos viceministrų Rytis Šatkauskas iš pareigų pasitraukė pats.

D.Grybauskaitė pirmadienį pakartojo neketinanti toliau leisti eiti pareigų tiems ministrams, kurie neatleis juodajame sąraše įrašytų viceministrų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min