Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė: Algirdo Butkevičiaus vadovaujamą Vyriausybę tvirtinau su pasitikėjimo avansu

Prezidentės susitikimas su Vyriausybės nariais
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prezidentės susitikimas su Vyriausybės nariais
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį šalies vadovė Dalia Grybauskaitė susitiko su ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos Vyriausybės nariais. Po susitikimo prezidentė pripažino, kad šią Vyriausybę tvirtino su „tam tikru pasitikėjimo avansu“.

„Kaip žinote, XVI Vyriausybę patvirtinau su tam tikru pasitikėjimo avansu. Todėl asmeniškai skirsiu dėmesį šioms sritims: ar laikomasi fiskalinės ekonominės drausmės, o informacija apie situaciją atitinka tikrovę; ar valstybingumas ir strateginiai ilgalaikiai interesai nebus aukojami dėl pigesnio gyvenimo iliuzijos; ar ES lėšų skirstymas ir organizuojami viešieji pirkimai vyks skaidriai; ar oligarchiniai interesai nepavers įkaite visos Vyriausybės; ar vyks reali kova su korupcija ir šešėline ekonomika, ar ji tik imituojama", – neslėpdama abejojanti Vyriausybės patikimumu kalbėjo prezidentė po susitikimo su ministrais.

Pažėrė užduočių

Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvardijo penkias grupes užduočių, kurias, jos nuomone, turėtų atlikti nauja Vyriausybė.

„Šio ministrų kabineto laukia dideli iššūkiai, kurie pareikalaus išminties ir susitelkimo. Naujajai Vyriausybei būtent todėl keliu šiuos pagrindinius uždavinius. Pirmiausia, atsakingai valdyti šalies finansus. Turime vykdyti savo pačių prisiimtus įsipareigojimus. Finansinės drausmės nuostatas perkelti į nacionalinę teisę konstituciniu lygmeniu“, – pirmą uždavinį įvardijo prezidentė.

Taip pat ji teigė, kad būtina didinti Lietuvos konkurencingumą plačiau taikant inovacijas šalies ūkyje, panaudojant mokslinį potencialą, kuriant palankesnes skolinimosi sąlygas verslui.

„Trečia – geresnis mokesčių surinkimas, o tai reiškia kovos su mokesčių vengimu stiprinimas ir kovos su šešėliu stiprinimas“, – dėstė prezidentė.

Pasak jos, ši Vyriausybė turi paruošti Lietuvą euro įsivedimui 2015 arba 2016 metais.

Prezidentė pabrėžė ir energetinio saugumo užtikrinimo svarbą. „Turime mažinti priklausomybę nuo vienintelio energetinio tiekėjo“, – teigė D.Grybauskaitė. Prezidentės požiūriu, Lietuva turėtų išlikti mišrios energetikos šalimi, todėl būtina suskystintų dujų terminalo statybą baigti jau šios Vyriausybės valdymo laikotarpiu.

Pasak prezidentės, būtina integruotis į Europos elektros energetikos sistemą – sinchronizuotis su Vakarais.

„Elektra ir šiluma žmogui turi būti Lietuvoje įperkama“, – pabrėžė ji.

Atkreipė dėmesį į korupciją skirstant ES pinigus

Prezidentė pabrėžė, kad kova su politine ir ekonomine korupcija turi būti reali.

„Vyriausybė neturi tapti oligarchinių ar kriminalinių interesų įkaite. Reali kova su korupcija ir nebaudžiamumu tai reiškia, kad panaudoti būtina jau sukurtus teisinius įrankius“, – teigė prezidentė.

Ypatingai atidžiai ji ragino naują Vyriausybę skirstyti ES paramą. “Negalima pamiršti, kad europiniai pinigai yra mūsų visų uždirbti pinigai, todėl iššūkis Vyriausybei užtikrinti skaidrų ir efektyvų jų panaudojimą“, – nurodė D.Grybauskaitė.

Prezidentė išsakė paramą naujai Vyriausybei stengiantis kurti naujas darbo vietas, ypač jaunimui bei paragino dėmesio skirti pensijų kompensavimui bei pensijų reformai.

„Penkta, pagrindinė, grupė užduočių apima pasiruošimą pirmininkauti ES“, – pažymėjo valstybės vadovė pridurdama, kad tai iššūkis visai valstybei, nes kitą kartą tokia galimybė pasitaikys tik po 13 metų.

A.Butkevičius: kalbėjome ir apie švietimą, sveikatą

Premjeras A.Butkevičius po susitikimo trumpai išvardijo, apie ką su prezidente D.Grybauskaite buvo kalbama. Pasak jo, ypatingas dėmesys buvo skirtas fiskalinei drausmei ir energetiniams projektams, nors nepamiršti ir švietimo, kultūros, sveikatos sektoriaus klausimai.

„Tikiuosi, kad bendradarbiavimas bus sklandus ir manau, kad bus valstybėje sprendžiamos pirmiausia tos problemos, kurios rūpi mūsų žmonėms. Lietuvos žmonės turi kuo greičiau pamatyti tam tikrus pokyčius siekiant kuo geresnio, pozityvaus rezultato", – kalbėjo premjeras.

Prezidentė D.Grybauskaitė sveikino žurnalistus su artėjančiomis Kalėdomis ir spausdama ranką naujam premjerui išreiškė geresnio gyvenimo viltį.

„Labai visi tikimės, kad ši Vyriausybė bus ta, kuri galės mums visiems palengvinti gyvenimą", – sakė ji.

Primename, kad naujoji Vyriausybė prisiekė ketvirtadienį. Pirmasis jos posėdis įvyko penktadienį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min