Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 30d. 13:12 , atnaujinta: 2012 lapkričio 30d. 13:22

Kandidatas į energetikos ministrus Jaroslavas Neverovičius: prezidentės ir mano nuomonės sutampa

Jaroslavas Neverovičius
BFL/Tomo Urbelionio nuotr. / Jaroslavas Neverovičius

Penktadienį prezidentė susitikimo su Lenkų rinkimų akcijos kandidatu į energetikos ministrus Jaroslavu Neverovičiumi.

Po susitikimo J.Neverovičius pareiškė, kad jo ir prezidentės nuomonės apie Lietuvos strateginius tikslus energetikos srityje sutampa.

„Pokalbis praėjo gerai, ir aš jaučiu, kad nuomonės sutapo“, – po beveik pusvalandį trukusio susitikimo žurnalistams sakė J.Neverovičius.

Kandidatas į energetikos ministrus teigė prezidentei pristatęs penkis prioritetinius savo darbus.

„Kalbėjomės su prezidente apie prioritetus darbo Energetikos ministerijoje, jeigu tektų jai vadovauti. Pristačiau savo matymą. Pristačiau penkis prioritetus, ką, manau, reikia įgvendinti. Pirmas: elektros energijos sektoriuje „LitPol Link“, „NordBalt“ tinklų įgyvendinimas, VAE projekto įvertinimas per ekonominius, finansinius kriterijus, – pasitarus su partneriais, įvertinus referendumo rezultatus reikia priimti pasvertą sprendimą“, – kalbėjo kandidatas į ministrus.

Be to, J.Neverovičiaus teigimu, reikia tęsti suskystintų dujų terminalo statybos darbus, inicijuoti dujų jungties su Lenkija tiesimą.

„Šilumos ūkyje sieksime biokuro panaudojimo ir konkurencijos skatinimo, energetikos efektyvumo srityje sieksime kuo didesnio namų renovavimo“, – teigė jis.

Taip pat kandidatas į ministrus tikino sieksiąs energetikos klausimus išlaikyti prioritetiniais ES darbotvarkėje.

36 m. J.Neverovičius Varšuvos ekonomikos mokykloje įgijo Tarptautinių ekonominių ir politinių santykių magistro laipsnį, dirbo Lenkijos banko „Citibank“ projektų vadovu.

Šiuo metu J.Neverovičius yra Lietuvos ir Lenkijos elektros tiltą įgyvendinančios bendrovės „LitPol Link“ valdybos pirmininkas.

Jis teigė turįs pakankamai patirties energetikos srityje, kad galėtų būti skirtas ministru.

„Turiu viziją, kuri, man atrodo, sutapo su premjero ir prezidentės vizija. Jaučiu, kad galėsiu įsitraukti į darnų darbą“, –kalbėjo kandidatas.

Penktadienį prezidentė dar susitiks su socialdemokratų kandidatu į krašto apsaugos ministrus Juozu Oleku.

Penktadienį pas prezidentę jau apsilankė socialdemokratų kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus Vytenis Povilas Andriukaitis ir finansų ministrus taikantis Rimantas Šadžius.

Ketvirtadienį pas prezidentę apsilankė „Tvarkos ir teisingumo“ partijos kandidatas į aplinkos ministrus Valentinas Mazuronis ir socialdemokratų kandidatas į teisingumo ministrus Juozas Bernatonis.

Darbo partijos siūlomos kandidatės į socialinės apsaugos ir darbo bei švietimo ir mokslo ministrus Loreta Graužinienė ir Virginija Baltraitienė jau susitiko su prezidente Dalia Grybauskaite ir laukia jos apsisprendimo dėl tinkamumo eiti pareigas.

Su prezidente antradienį susitiko ir socialdemokratų kandidatas į susisiekimo ministro postą Rimantas Sinkevičius ir į ūkio ministro postą siūloma Birutė Vėsaitė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min