TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė remia Vytenio Andriukaičio kandidatūrą į eurokomisarus

Prezidentė susitiko su Vyteniu Andriukaičiu
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Prezidentė susitiko su Vyteniu Andriukaičiu
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį susitiko su sveikatos apsaugos ministru, socialdemokratų partijos kandidatu į eurokomisarus Vyteniu Povilu Andriukaičiu. Po susitikimo V.Andriukaitis pareiškė išgirdęs prezidentės pritarimą, kad jis būtų skiriamas eurokomisaru.

„Prezidentė remia pono V.Andriukaičio kandidatūrą į Europos komisarus“, – pranešė vyriausiasis prezidentės patarėjas Nerijus Udrėnas.

V.Andriukaitis taip pat sakė, kad sulaukė prezidentės palaikymo

„Šis klausimas buvo aptartas, buvo nagrinėti visi aspektai. Prezidentė pritarė kandidatūrai ir mes dabar jau turime diskutuoti, kokia yra tolimesnė eiga. Reikės šitą žinią pasakyti ministrui pirmininkui ir tuomet turėtų prasidėti procedūros“, – teigė V.Andriukaitis. 

Kol kas jis nespėlioja, už kokią sritį galėtų būti atsakingas. To V.Andriukaitis sakė neaptaręs ir su prezidente. Tiesa, jis pats sako turįs patirties daugelyje sričių.

Klausiamas, ar negaila palikti Lietuvos, kurioje buvo suplanavęs tiek daug reformų, V.Andriukaitis tikino, kad abu darbai vienodai sunkūs.

„Manau, kad teks abiem atvejais atiduoti jėgas, širdį ir protą, kad būtų galima pasiekti rezultatų, kurie būtų naudingi Lietuvai ir ES“, – sakė jis.

Prezidentė remia pono Vytenio Andriukaičio kandidatūrą į Europos komisarus, – pranešė vyriausiasis prezidentės patarėjas Nerijus Udrėnas.

V.Andriukaitis sako nežinantis, kas jį pakeis sveikatos apsaugos ministro poste. Jis nevertino, ar ministru galėtų tapti jo partijos kolega Pranas Šerpytis. Jis šiuo metu yra Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų direktorius medicinai.

V.Andriukaitis pabrėžė, kad jam nederėtų net išsakyti savo nuomonės apie kandidatus, nes tai esą ministro pirmininko kompetencija.

Kalbėjo apie sveikatą

Nepaisant to, kad prezidentė pritarė jo kandidatūrai į eurokomisarus, susitikime prezidentė su V.Andriukaičiu kalbėjosi ne tik apie darbus Europos Komisijoje, o ir apie sveikatos apsaugą.

Pasak N.Udrėno, prezidentė ministrui nurodė, kad vaistai ir sveikatos įstaigos turi būti prieinami Lietuvos gyventojams.

„Mes turime puikius gydytojus, puikią gydytojų ruošimo sistemą, tačiau vis tiek dar turime problemų pas kai kuriuos gydytojus patekti. Ta sistema turi spragų, reikia stiprinti vadybą, nes specialistų pagalba kartais neefektyviai organizuojama“, – kalbėjo N.Udrėnas.

Prezidentė ministrui priekaištavo dėl eilių sveikatos priežiūros įstaigose ir ten vešinčios korupcijos.

Taip pat prezidentė ministrui priekaištavo dėl eilių sveikatos priežiūros įstaigose ir ten vešinčios korupcijos.

Pats V.Andriukaitis sakė, kad sveikatos sektoriuje padaryta labai daug gerų darbų, net ir eilės sumažėjusios, tačiau veikti dar yra ką.

„Neabejotinai dėmesys sektoriui yra labai aukštas ir turime toliau stengtis, kad visos numatytos antikorupcinių priemonių programoje problemos būtų įgyvendinamos, kad nebūtų jokio atsitraukimo“, – sakė ministras.

Senas nuoskaudas pamiršo

Anksčiau valstybės vadovė sveikatos apsaugos ministrą kritikavo dėl neveiklumo. Po apsilankymo Vilniaus infekcinėje ligoninėje D.Grybauskaitė ragino V.Andriukaitį mažiau šnekėti ir žadėti, o daugiau dirbti. Tuomet ministras drąsiai atsikirto prezidentei.

Tačiau dabar, pasak V.Andriukaičio, pokalbis buvo labai dalykiškas ir prezidentės priešiškumo jis nejutęs.

Manau, kad teks abiem atvejais atiduoti jėgas, širdį ir protą, kad būtų galima pasiekti rezultatų, kurie būtų naudingi Lietuvai ir ES, – sakė V.Andriukaitis.

„Šiandien nebuvo ta atmosfera, kurioje reikėtų kažką dar papildomai aiškinti. Tiesiog išdėstėme perspektyvas ir darbus, jei mano kandidatūra būtų Vyriausybės patvirtinta“, – paaiškino V.Andriukaitis.

Tiesa, jis negalėjo pasigirti, kad prezidentė būtų jo darbus labai pagyrusi. Pats V.Andriukaitis sakė, kad šis pokalbis ne vieta pagyrimo raštams ar apdovanojimams dalinti.

„Be to turbūt yra vienas kontekstas mano atžvilgiu. Jis šiek tiek kitoks. Jam buvo daugiau skirta dėmesio. Jis paveikė mūsų pokalbį“, – aiškino, kad daugiau kalbėjo apie eurokomisaro poziciją, o ne ne nuveiktus darbus, V.Andriukaitis.

Jei V.Andriukaitis taps eurokomisaru, socialdemokratams teks ieškoti naujo sveikatos apsaugos minsitro, o Žirmūnų rinkimų apygardoje turės būti surengti nauji Seimo nario rinkimai.

V.Andriukaitis sakė darysiąs viską, kad jo apygardoje Seimo rinkimus ir vėl laimėtų socialdemokratas.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min