Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė: sveikatos sistemos pertvarką reikia kuo greičiau baigti

Medikai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Medikai
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariais ir sveikatos apsaugos ministru aptarė visuomenės sveikatos priežiūros problemas, vaistų ir gydymo paslaugų kainas, sveikatos reformos eigą ir pasirengimą gripo sezonui.

Prezidentės teigimu, žmonės sveikatos priežiūros sistemoje pasigenda aiškumo, todėl būtina kaip galima greičiau baigti gydymo įstaigų pertvarką, apsispręsti dėl gydymo paslaugų apmokėjimo tvarkos, nustatyti realius paslaugų įkainius ir užtikrinti skaidrią bei pažangią lėšų skirstymo metodiką. Siekiant efektyvesnio ir skaidresnio gydymo įstaigų valdymo prezidentė siūlo rotuoti gydymo įstaigų vadovus, teigiama pranešime spaudai.

„Pertvarkos turi vykti sparčiau. Jų negali stabdyti jokie asmeniniai ar verslo interesai. Visos valdžios grandys turi imtis atsakomybės, kad visuomenei būtų užtikrinta aiški medicinos paslaugų teikimo tvarka ir kokybiškas gydymas“, – teigia prezidentė.

Šalies vadovės manymu, bendros visų politikų pastangos būtinos ir siekiant užtikrinti šalies gyventojams prieinamas vaistų ir gydymo paslaugų kainas. Pradėjus reguliuoti vaistų kainas ir pakeitus jų išrašymo tvarką, pacientai jau turi galimybę už būtiniausius medikamentus mokėti mažiau. Prezidentės nuomone, vartotojams naudingi sprendimai neturi būti keičiami, o ieškoma daugiau galimybių, kaip mažinti vaistų ir paslaugų kainas.

Tam, kad šalies gyventojai gautų kokybiškesnes ir pigesnes sveikatos priežiūros paslaugas, pasak D.Grybauskaitės, būtina sudaryti sąlygas kai kurias paslaugas teikti ir visuomeninėms organizacijoms (pvz., asociacijoms, labdaros ir paramos fondams, viešosioms įstaigoms). Prezidentės iniciatyva jau parengtos Sveikatos sistemos įstatymo pataisos, kurios leis visuomeninėms organizacijoms dalyvauti sveikatos programose ir gauti tokiai veiklai finansavimą.

Šalies vadovė atkreipė už sveikatos apsaugą atsakingų politikų dėmesį į visuomenės sveikatai dėl oro ir vandens taršos kylančius pavojus ir paragino imtis neatidėliotinų priemonių.

„Visuomenės sveikata pirmiausiai priklauso nuo gyvenimo, o ne vien nuo gydymo paslaugų kokybės. Valstybė privalo šalies gyventojams ne tik užtikrinti prieinamą ir kokybišką gydymą, bet ir imtis visų priemonių, kad žmonės gyventų saugioje ir sveikatai nepavojingoje aplinkoje. Nepateisinama, kai oro ar vandens tarša kelis kartus viršija normas, o atsakingos institucijos nesiima jokių priemonių. Būtina griežtinti ne tik oro ir vandens taršos kontrolę, bet ir atsakomybę už šiuos pažeidimus“, – pabrėžė prezidentė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min