Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2010 12 13

Prezidentė teigia remianti energetikos ministrą A.Sekmoką

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė remianti energetikos ministrą Arvydą Sekmoką, kuriam Seimo opozicija rengia interpeliaciją.
Arvydas Sekmokas
Arvydas Sekmokas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Aš asmeniškai remiu energetikos ministrą, manau, kad jis padarė labai daug ir to, ko negebėjo padaryti daugelis vyriausybių per 20 metų“, – žurnalistams sakė šalies vadovė, apsilankiusi bendruomenės dienos centre Čižiūnuose.

Prezidentė pabrėžė, kad būtent A.Sekmokui einant energetikos ministro pareigas Lietuva pradėjo prekiauti elektra rinkoje, o interesų grupės, ypač dujų sektoriuje, nebegali daryti įtakos šalies Vyriausybei.

„Būtent jo laikotarpiu Lietuva pradėjo prekiauti elektra rinkoje, aš manau, kad per 20 metų tai didžiausias pasiekimas ir tai turime įvertinti. Pirmą kartą per 20 metų interesų grupės, ypač dujų interesų grupės, negali daryti įtakos šitai Vyriausybei“, – sakė D.Grybauskaitė.  

Pasak prezidentės, atsakomybę už tai, kad Lietuva nesugebėjo užsitikrinti didesnės energetinės nepriklausomybės, turi prisiimti ankstesni ministrų kabinetai.

„Tai, kad Lietuva iki šiol negebėjo nė kiek užsitikrinti bent jau santykinės energetinės nepriklausomybės, neinvestavo nei į elektros ūkį, nei į alternatyvias energetikos šakas, nei rinkos turėjome, atsakomybę prisiimti turėtų visos buvusios vyriausybės“, – sakė šalies vadovė.Prezidentė pabrėžė, kad būtent A.Sekmokui einant energetikos ministro pareigas Lietuva pradėjo prekiauti elektra rinkoje.

Komentuodama naujos atominės elektrinės Lietuvoje perspektyvą, žlugus tarptautiniam konkursui, D.Grybauskaitė teigė, kad projekte gali būti „tam tikra pauzė“.

„Tarptautinės rinkos sąlygos, kai visas šalis apėmusi ekonomikos krizė, nėra palankios skelbti tokius konkursus. Manau, įvyko žvalgyba, ji parodė, kad kol kas intereso nėra. Derybos ir konsultacijos gali vykti toliau, bet, matyt, tam tikros pauzės šiame projekte reikės“, – teigė prezidentė.

Nepavykus per konkursą atrinkti užsienio bendrovės, kuri statytų atominę elektrinę Visagine, Lietuva dabar žada tiesiogiai derėtis su potencialiais investuotojais. Projektą Lietuva ketina plėtoti su Latvija, Estija ir Lenkija. Lietuva tikisi, kad nauja elektrinės pradės veikti 2020 metais.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius