TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė: teisėjų atrankai mažiau biurokratinių kliūčių

Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Karolio Kavolėlio / BFL nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo tobulinama teisėjų atrankų skelbimo ir organizavimo tvarka.

Naujos teisėjų atrankos skelbimo ir organizavimo tvarkos nuostatos leis sujungti kelias į tą patį teismą organizuojamas teisėjų atrankas, kai dar nepasibaigus jau pradėtai atrankos procedūrai į vieną teisėjo vietą tame pačiame teisme atsiranda ir daugiau laisvų teisėjų vietų. Kartu tai leis asmenims, pretenduojantiems į teisėjo pareigas, dalyvauti atrankoje į visas tame teisme esančias laisvas ar atsilaisvinančias teisėjų vietas. Pagal iki šiol galiojusią tvarką buvo reikalaujama organizuoti atskiras atrankas laisvoms ar atsilaisvinančioms teisėjų vietoms užimti.

Paprastesnė ir greitesnė teisėjų atrankos procedūra garantuos sklandesnį teismų darbą ir spartesnį bylų nagrinėjimą, leis išvengti situacijos, kai dėl biurokratinių kliūčių užtrukus atrankos procedūroms ir ilgą laiką nepaskyrus teisėjo išauga teismo darbo krūvis, pailgėja bylų nagrinėjimo terminai, o teisingumo ieškantys žmonės teismų sprendimų laukia ištisus mėnesius.

Siekiant sukurti skaidresnę ir profesionalią teismų sistemą, Prezidentės iniciatyva pernai rugsėjį sugriežtinti teisėjų atrankos ir vertinimo kriterijai ir nustatyta nauja teisėjų atrankos skelbimo ir organizavimo tvarka. Pagal naują tvarką vertindama pretendentus, Atrankos komisija atsižvelgia ne tik į kandidato darbo stažą ir profesinę kvalifikaciją, bet atranką lemia ir pretendentų asmeninės savybės bei bendrieji gebėjimai. Teisėjų atrankos skaidrumui užtikrinti Teisėjų atrankos komisijos posėdžiai įrašinėjami, posėdžiuose turi dalyvauti ne tik patys kandidatai, bet ir teismų, į kuriuos pretenduojama, pirmininkai.

Prieš kreipdamasi į Teisėjų tarybą patarimo, skirti ar ne teisėjo darbo siekiančius asmenis į teisėjus, Prezidentė su kiekvienu pretendentu susitinka asmeniškai. Šalies vadovė ne kartą pabrėžė, kad, siekdama sukurti skaidrią teismų sistemą, skirdama ir teikdama teisėjus, labai atsakingai vertins ne tik jų profesinius gebėjimus, bet ir asmenines savybes.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min