TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė turi pastabų dviem ministerijoms ir VMI

Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Aplinkos ministerija bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija turi „daug rezervų pasitempti“. Taip pat šalies vadovė kritikuoja Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI), kuri nedaro tiek, kiek galėtų. Tuo tarpu premjeras Andrius Kubilius teigia šioms institucijoms didelių priekaištų neturintis.

„Manyčiau, kad daug rezervų pasitempti ir kokybiškiau galėtų dirbti turi Aplinkos ministerija ir Socialinės (apsaugos ir darbo ministerija – aut. past.). Ko gero, tai būtų jautriausios ir, ko gero, sudėtingiausios ministerijos, kur rezultato reikėtų geresnio“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje buvo apžvelgiami pirmieji prezidentės kadencijos metai, sakė D.Grybauskaitė.

Taip pat ji kritikavo VMI už tai, kad ši institucija, turėdama itin daug informacijos, jos neanalizuoja. „Sveikatos draudimo mokesčio situacija parodė, kad Mokesčių inspekcija dirba labai pasyviai, formaliai ir nebuvo tas pagalbininkas Vyriausybei, kurio tikėtumės ir kaip galėtų dirbti. Taigi dalis atsakomybės tenka ir jos vadovui. Labai norėčiau matyti, kad ši žinyba, turėdama labai daug galių ir labai daug informacijos, sugebėtų išanalizuoti tą informaciją“, – sakė prezidentė.

Reaguodamas į kritiškus prezidentės pasisakymus apie Aplinkos ministerijos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veiklą, premjeras A.Kubilius sakė daug pastabų joms neturintis.Kaip pavyzdį ji pateikė informaciją apie pajamas bei informaciją apie turimą turtą. Prezidentė teigė, jog šią informaciją itin lengva palyginti, todėl ji siūlysianti galimybę konfiskuoti nelegaliai įsigytą.

„VMI tokią analizę jau seniai galėjo daryti. To nebuvo daroma. Sąmoningai ar ne, bet kokiu atveju rezultatas yra blogas. Taip ir vertinu VMI vadovų veiklą“, – sakė D.Grybauskaitė.

Paklausta, ar vis dar svarstoma sujungti VMI ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT), prezidentė teigė, jog šis klausimas pamažu judinamas ir rudenį turėtų būti pateiktas „konkretus modelis“. D.Grybauskaitė užsiminė, kad tiesiogiai sujungti šių dviejų institucijų neketinama.

„Nėra nė vienos žinybos, kuri atsisėstų ir paanalizuotų informaciją, kokią turi ant stalo. Nė viena už tai neatsakinga. Todėl manome, kad geriausias būdas, bent jau aš taip manau, kai kurias funkcijas, kurias šiuo metu atlieka FNTT, išskaidyti tiek VMI, tiek muitinei, tiek STT atiduoti ir pakeisti atsakomybės sritis įstatymiškai, kad pagaliau galėtume iš tikrųjų žinoti, kas gauna galutinę informaciją, kas atsako už jos analizę“, – sakė ji.

Premjeras daug pastabų neturi

Reaguodamas į kritiškus prezidentės pasisakymus apie Aplinkos ministerijos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veiklą, premjeras A.Kubilius sakė daug pastabų joms neturintis.

„Tikrai vertiname prezidentės kritišką paramą mūsų veiklai. Ir toliau tą kritišką paramą taip pat vertinsime. Pastabų pavienėms ministerijoms tikrai visada gali būti. Būna metas, kai tų pastabų vienoms ministerijoms būna šiek tiek daugiau negu kitoms ministerijoms dėl to, kad yra imamasi didelių pertvarkų“, – žurnalistams sakė A.Kubilius.

Jis priminė, kad šiuo metu pradėtos pertvarkos socialinės rūpybos srityje. „Pradiniam pasiūlymų paketui Seimas jau pritarė, bet lieka antro etapo priemonės“, – aiškino premjeras ir pridūrė, kad tai  pareikalaus tikrai labai efektyvaus darbo iš Socialinės apsaugos ir darbo reikalų ministerijos.

„Diskutuosim, svarstysim, prezidentės pastabos visada vertinam kaip labai naudingas ir vertingas“, – tikino A.Kubilius.
 

Kalbėdamas apie VMI veiklą, premjeras tikino, kad dalykų, kuriuos galima vertinti kritiškai, visose institucijose yra nemažai. Tačiau VMI, jo teigimu, turi ir pozityvių pasiekimų – neseniai žurnalo „Veidas“ surengtuose rinkimuose buvo pripažinta geriausiai dirbančia valstybės žinyba.

„Be abejo, kai žiūrime į mokesčių skaičius, į kontrabandos reikalus, ypač į tabako kontrabandos reikalus, manau, reikalingos gana radikalios permainos ir iniciatyva šitose srityse. Nereikia laukti, kad prezidentė ar premjeras pasikvietęs nurodytų, kur ta kontrabanda vaikšto ir kaip čia yra, kad oficialiuose prekybos tinkluose toks pat cigarečių skaičius parduodamas kaip šalia tų tinklų“, – aiškino A.Kubilius.

Žurnalistų paklaustas, ar tos radikalios permainos, apie kurias užsiminė, gali reikšti galimą VMI vadovo pasikeitimą, premjeras to nepatvirtino. „Kažkodėl kai kalbama apie permainas, iš karto klausiama, ar bus keičiamas vienas ar kitas pareigūnas. Aš manau, kad yra pareigūnų, kuriems galima pasiūlyti rotuoti ir kitose srityse pratęsti savo veiklą, bet visų pirma turime susitvarkyti sistemos prasme“, – sakė A.Kubilius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min