Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė: turime užtikrinti neįgaliesiems galimybę būti savarankiškiems

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Kiekvieną dieną susidurdami su įvairiais sunkumais, pasiekėte didžiulių aukštumų, kurių kiti žmonės, turėdami visas galimybes, nepasiekia. Jūs esate mums visiems ryžto, drąsos, pasiaukojimo pavyzdys, – sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su aktyviais neįgaliaisiais, aukštų rezultatų pasiekusiais sporto, mokslo ir meno srityse. – Mūsų visų pareiga palaikyti jus ir užtikrinti galimybes būti savarankiškiems ir įgyvendinti savo idėjas.“

Prezidentė D.Grybauskaitė su neįgaliaisiais ir jų organizacijų atstovais aptarė neįgaliųjų integracijos į visuomenę problemas, diskutavo apie neįgaliųjų užimtumą, įsidarbinimo galimybes, viešųjų erdvių prieinamumą bei sportavimo sąlygas.

Valstybės vadovė domėjosi, ko trūksta, kad būtų užtikrinta reali neįgaliųjų integracija į visuomeninę ir kultūrinę veiklą, kad atsirastų daugiau socialinių paslaugų teikėjų. Taip pat buvo aptartas Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos ratifikavimo klausimas. Prezidentė išreiškė viltį, kad jau šių metų pavasario sesijoje Seimas ratifikuos šį dokumentą.

„Kiekvienas iš mūsų galime prisiimti tokią atsakomybės naštą, kokią galime pakelti. Tik tada galime reikalauti iš kito, kai patys kažką duodame. Kiekvieną dieną turime klausti savęs, ką galime duoti savo artimui, šeimos nariui, kaimynui, bendruomenei, savo šaliai“, – sakė šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, būtina garantuoti, kad kiekvienam žmogui būtų suteiktos tinkamos sąlygos mokytis, dirbti ir tobulėti, todėl labai svarbu plėtoti socialinių paslaugų prieinamumą neįgaliesiems bei jų šeimoms. Pasak valstybės vadovės, tam deramą dėmesį privalo skirti ne tik Seimas ir Vyriausybė, bet ir savivalda, jos institucijos bei vietos bendruomenės.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, šalyje yra beveik 260 tūkst. negalią turinčių žmonių ( 7 proc).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min