Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė: universitetų sujungimas, pastatų pardavimas – ne reforma

Dalia Grybauskaitė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min, BNS
0
A A

„Jeigu kalbame tik apie [universitetų] apjungimą, sujungimą, perkėlimą ir pastatų pardavimą – tai čia ne reforma. Mes įeiname į „biznelių“ – valstybinio turto parceliavimo „biznelį“, – antradienį VšĮ „Sotas“ vaikų dienos centre žurnalistams sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ji pridūrė, kad aukštojo mokslo reforma Lietuvoje – būtina, tačiau pakartojo, kad ji pradėta įgyvendinti ne nuo to galo: „Reforma iš principo yra būtina dėl to, kad aukštojo mokslo kokybė yra menka Lietuvoje, nekonkurencingi universitetai, mūsų diplomai, deja, nėra vertinami, todėl reikia pradėti nuo to, kad yra 2 tūkst. programų (kurių yra per daug, kurios dubliuojasi, jos nekokybiškos) peržiūros, ir atitinkamų finansinių instrumentų parengimo, kad jie skatintų tinklo pertvarką ir optimizaciją“.

Reikia pradėti nuo to, kad yra 2 tūkst. programų (kurių yra per daug, kurios dubliuojasi, jos nekokybiškos) peržiūros, ir atitinkamų finansinių instrumentų parengimo, kad jie skatintų tinklo pertvarką ir optimizaciją

Pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad apjungus aukštąsias mokyklas, bent jau Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) turtas būtų parduotas.

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) įregistruotame nutarimo projekte siūloma LEU prijungti prie Kauno universiteto. Pirminis premjero sudarytos darbo grupės siūlymas buvo jį jungti prie Vilniaus universiteto. Darbo grupei vadovavusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pirmadienį sakė, kad pirminiai darbo grupės siūlymai koreguojami po aptarimo Vyriausybėje.

Nutarimo projektą dar turi apsvarstyti Vyriausybė, tvirtinti – Seimas.

LEU dar iki darbo grupei paskelbiant siūlymus pabrėžė savo siekius jungtis su Kaune veikiančiu Vytauto Didžiojo universitetu (VDU), tokioms jungtuvėms šios aukštosios mokyklos yra gavusios Seimo Švietimo komiteto pritarimą. Visgi pagal darbo grupės siūlymus ir ŠMM įregistruotą projektą, dabartinis VDU netektų savarankiškumo, nes Kaune veikiantys universitetai (išskyrus Lietuvos sveikatos mokslų universitetą) jungtųsi į vieną aukštąją mokyklą.

Antradienį pertvarkos planas aptariamas su aukštųjų mokyklų atstovais, į Vyriausybės pasitarimą jis grįžta trečiadienį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min