Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 25d. 08:54 , Atnaujinta: 2015 kovo 25d. 14:30

Prezidentė valstybės kontrolieriumi siūlo Arūną Dulkį

Dalia Grybauskaitė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dalia Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės kontrolieriumi siūlo skirti ekonomistą Arūną Dulkį. Jis pareigose pakeistų kadenciją baigiančią Giedrę Švedienę.

G.Švedienė iš valstybės kontrolieriaus pareigų būtų atleista nuo balandžio 14 dienos, o A.Dulkys penkerių metų kadencijai būtų paskirtas nuo balandžio 15 dienos, pranešė Prezidentūra.

Pagal Konstituciją, valstybės kontrolierių skiria ir atleidžia Seimas prezidento teikimu.

„Valstybės kontrolei yra patikėtos labai svarbios funkcijos – prižiūrėti, kaip valdomas valstybės turtas, bei užtikrinti viešųjų finansų drausmę vykdant valstybės biudžetą. Todėl ši institucija turi ir toliau išlikti nepriklausoma, objektyvi ir kompetentinga“, – pranešime spaudai teigė prezidentė.

Socialinių mokslų daktaras A.Dulkys yra pinigų politikos ir viešųjų finansų valdymo ekspertas, jis yra dirbęs Lietuvos banke, Lietuvos monetų kalykloje, Valstybės kontrolėje.

A.Dulkys: svarbu parengti naują valstybinę audito strategiją

Į valstybės kontrolieriaus postą siūlomas ekonomistas Arūnas Dulkys sako, kad vienas pagrindinių jo darbų artimiausiu metu bus naujos valstybinės audito strategijos rengimas.

„Taip, aš jos ekscelencijai (prezidentei Daliai Grybauskaitei – BNS) sutikimą daviau, bet dabar tam sutikimą turi duoti Seimas. Išreikštas didžiulis pasitikėjimas. Aš šioje institucijoje dirbu 8 metus, teko darbuotis jau su dviem valstybės kontrolieriais“, – BNS sakė A.Dulkys.

Anot jo, dabartinė audito strategija galioja iki 2015 metų pabaigos.

A.Dulkio teigimu, tarp tęsiamų Valstybės kontrolės darbų yra įvairių kokybinių sistemų diegimas

„Dabar yra galiojanti strategija, bet reikia rengti naują. Betarpiškas darbas vyksta su Seimo audito komitetu, vyksta parlamentinė kontrolė“, – kalbėjo A.Dulkys.

Jo teigimu, tarp tęsiamų Valstybės kontrolės darbų yra įvairių kokybinių sistemų diegimas.

„Institucija ir buvę kontrolieriai padėjo stiprius pamatus, bet yra darbų, kurių buvę kontrolieriai nespėjo padaryti. Mes turime tarptautinį išorinį, ekspertinį vertinimą ir duota rekomendacijų, kaip mes galėtume koreguoti savo darbą, paruoštos naujos darbuotojų atestavimo tvarkos“, – sakė A.Dulkys.

A.Dulkys nuo 2007 metų dirba Valstybės kontrolės 8-ojo audito departamento direktoriumi – šis departamentas atsakingas už Europos Sąjungos struktūrinių lėšų panaudojimo teisingumą.

A.Dulkys nuo 2007 metų dirba Valstybės kontrolės 8-ojo audito departamento direktoriumi – šis departamentas atsakingas už Europos Sąjungos struktūrinių lėšų panaudojimo teisingumą. 43 metų A.Dulkys yra dirbęs Seimo pirmininko Viktoro Muntiano sekretoriato vadovu, taip pat buvo Seimo pirmininko patarėjas ekonomikos klausimais.

Kandidatas ilgą laiką yra dirbęs centriniame banke – konsultavo Lietuvos banko valdybos pirmininką, buvo Lietuvos banko Kasos departamento direktoriumi, taip pat ėjo Lietuvos monetų kalyklos valdybos pirmininko pareigas.

A.Dulkys Vilniaus universitete yra įgijęs ekonomisto išsilavinimą, jam suteiktas socialinių mokslų daktaro laipsnis. Šiuo metu jis dėsto Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min