Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gegužės 6d. 08:51

Prezidentė Vatikane dalyvauja popiežiaus apdovanojimo ES prizu ceremonijoje

2015-10-29 Dalia Grybauskaitė Vatikane susitinka su Popiežiumi Pranciškumi
R.Dačkaus nuotr. / 2015-10-29 Dalia Grybauskaitė Vatikane susitinka su Popiežiumi Pranciškumi

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį Vatikane dalyvauja popiežiaus Pranciškaus apdovanojimo Europos Sąjungos (ES) prizu iškilmėse, pranešė Prezidentūra.

Šventajam Tėvui penktadienį už jo moralinį autoritetą ginant pamatines ES vertybes – taiką, laisvę, žmogaus teises ir demokratiją – bus įteiktas „Politikos Oskaru“ vadinamas Tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimas.

Kaip teigiama oficialiame Tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimo pranešime, popiežius skleidžia gailestingumo ir tolerancijos žinią, pabrėžia Europos vienybės ir solidarumo poreikį.

Pasak D.Grybauskaitės, šiuo metu europietiškos vertybės, kurias kelia popiežius, yra ypač svarbios.

„Europa vis nori labiau užsidaryti, vis mažiau nori demonstruoti savo solidarumą su kitais pasaulio regionais, kur yra sunku. Ir išties popiežiaus žodis, jo kvietimas pasidalinti, mėginti užjausti ir ištiesti pagalbos ranką išlieka aktualiu, ir praktiškai ne be reikalo jis vadinamas pasaulio sąžinės balsu“, – LRT radijui sakė Lietuvos vadovė.

Pokario metais įsteigtas Karolio Didžiojo apdovanojimas yra vienas aukščiausių politinių įvertinimų, kurį skiria Vokietijos Acheno miesto žmonės už ypatingus nuopelnus Europos vienybei, draugystės ir ryšių tarp tautų stiprinimą. Antrojo pasaulinio karo nualintoje Europoje šis apdovanojimas tapo solidarumo ir tarpusavio supratimo simboliu.

Karolio Didžiojo apdovanojimas teikiama už pastangas vienijant Europą. Premija yra pavadinta Karolio Didžiojo, frankų karaliaus, garbei, kuris jo amžininkų buvo laikomas Europos tėvu, pranešime pažymi Europos Parlamento atstovas Lietuvos žiniasklaidai.

Už indėlį siekiant visos Europos vienybės ir ekonominio stabilumo, tvirtą lyderystę įveikiant sudėtingą finansinę krizę šis apdovanojimas 2013 metais buvo įteiktas Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Praeityje Karolio Didžiojo apdovanojimas įteiktas Popiežiui Jonui Pauliui II, Europos Sąjungos įkūrėjams – Jeanui Monnet, Konradui Adenaueriui, Robertui Schumanui, taip pat Didžiosios Britanijos premjerui Winstonui S. Churchilliui, JAV prezidentui Billui Clintonui, Čekijos humanistui ir šios šalies vadovui Vaclavui Havelui, Vokietijos kanclerei Angelai Merkel, Nyderlandų karalienei Beatričei ir daugeliui kitų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min