Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 10d. 15:59

Prezidentė: Vertybių puoselėjimas – bendras valstybės, visuomenės ir Bažnyčios rūpestis (nuotraukos, papildyta 17.51 val.)

Dalia Grybauskaite ir popiežius Benediktas XVI
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dalia Grybauskaite ir popiežius Benediktas XVI

Įvyko Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės audiencija pas Romos Popiežių Benediktą XVI.

Valstybės vadovė padėkojo už Šv. Sosto vykdytą Lietuvos aneksijos nepripažinimo politiką sovietinės okupacijos metais ir pakartojo ankstesnį Lietuvos kvietimą Šventajam Tėvui atvykti į mūsų šalį.

„Romos Popiežius Benediktas XVI galvoja apie Lietuvą, sveikina su artėjančiomis Šv. Kalėdomis ir laimina visus Lietuvos žmones. Man buvo malonu šią žinią išgirsti Advento laikotarpiu ir džiaugiuosi galėdama ją perduoti mūsų žmonėms", – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Su Benediktu XVI Prezidentė aptarė Katalikų Bažnyčios vaidmenį valstybės gyvenime, bendražmogiškų vertybių stiprinimą politikoje, aktualius tarptautinės politikos klausimus – migraciją, kovą su korupcija, ekonominę ir socialinę politiką, bendradarbiavimą plėtojant civilizacijų dialogą.

„Lietuva remia Švento Sosto pastangas skatinti civilizacijų dialogą, stiprinti toleranciją tarp skirtingas religines konfesijas išpažįstančių tikinčiųjų. Vilnius, kuriame nuo seno taikiai sugyveno įvairios religinės bendruomenės, yra ideali vieta ekumeniniam dialogui tarp Romos katalikų ir Rusijos ortodoksų bažnyčių vadovų", – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, kitais metais Lietuvai pirmininkaujant ESBO sutarta stiprinti bendradarbiavimą skatinant religinę toleranciją, pagarbą žmogaus teisėms, kovą su diskriminacija ir prekyba žmonėmis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat susitiko su Šventojo Sosto Valstybės sekretoriumi kardinolu Tarcisio Bertone.

Pasibaigus oficialiam vizitui Vatikane, įvyks darbinis Prezidentės susitikimas su Italijos Ministru Pirmininku Silvio Berlusconi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min