Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentei pradėjus domėtis BNS reikalais, generalinis prokuroras staiga susirūpino žurnalistų persekiojimo teisėtumu

Darius Valys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Darius Valys
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors praėjusios savaitės pabaigoje Generalinė prokuratūra dar tvirtino, kad BNS žurnalisčių teisinis persekiojimas vyksta griežtai laikantis įstatymų, pirmadienį tyrimu susidomėjus prezidentei Daliai Grybauskaitei, generalinis prokuroras jau nurodė atlikti tyrimo teisėtumo patikrinimą.

Kaip pirmadienį pranešė Generalinė prokuratūra, atsižvelgdamas į tai, kad ikiteisminis tyrimas, kuriuo siekiama nustatyti asmenį, atskleidusį įslaptintą informaciją apie galimas grėsmes Lietuvai, sukėlė didžiulio visuomenės dėmesio ir nuogąstavimų dėl spaudos laisvės ir žurnalistų teisių, generalinis prokuroras Darius Valys aukštesniajam prokurorui nurodė atlikti šio ikiteisminio tyrimo teisėtumo patikrinimą.

„Aukštesniajam prokurorui nurodyta įvertinti, ar šį ikiteisminį tyrimą kontroliuojančio ir jį organizuojančio prokuroro bei ikiteisminį tyrimą atliekančių pareigūnų veiksmai buvo teisėti ir adekvatūs tyrimo tikslui“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Vyko pakartotinė krata

Generalinis prokuroras tyrimo teisėtumu susirūpino tą pačią dieną, kai pas BNS žurnalistę Jūratę Damulytę buvo atlikta pakartotina krata.

Tuo metu, kai pas žurnalistę vyko krata, STT vadovo pirmasis pavaduotojas Ž.Bartkus po susitikimo su prezidente atsiprašė žurnalistų, tačiau konkrečiai nepasakė už ką.

„Asmeniškai aš norėčiau atsiprašyti tų žurnalistų, kurie galbūt neteisingai buvo informuoti, arba mūsų atlikti veiksmai sukėlė va šitą reakciją. Norėčiau patikinti, kad kiekvienas veiksmas buvo teisiškai įvertintas ir atliktas griežtai laikantis įstatymų“, – dėstė Ž.Bartkus.

Pirmadienį taip pat paaiškėjo, kad persekioti BNS žurnalistes prokurorams ir STT leido Vilniaus teisėjas Gediminas Viederis, šią vasarą išgarsėjęs tuo, kad paleido per tarptautinę Europolo operaciją sulaikytą Givį Gordeladzę, kuris po to dingo.

G.Gordeladzei dingus, G.Viederis buvo parašęs prašymą atleisti iš pareigų, tačiau vėliau šį prašymą atsiėmė.

Apklausiami ir ne BNS darbuotojai

Primename, kad teisėsauga tyrimo dėl galimo neteisėtos informacijos atskleidimo ėmėsi, kai BNS pranešė apie VSD perspėjimą valstybės vadovams ir dviem Seimo komitetams, jog Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas ir artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Naujienų agentūra BNS teisėsaugos priemones pavadino neproporcingomis, nes ikiteisminio tyrimo metu teisėjas įpareigojo BNS redaktorę atskleisti informacijos šaltinį, atliko kratą jos namuose, apklausai iškvietė dar penkis BNS darbuotojus, paėmė kelis įmonės kompiuterius.

Be BNS darbuotojų, STT naktį apklausė Seimo darbuotoją. Vėliau į apklausas vyko Vyriausybės bei prezidentūros darbuotojai. Taip pat apklaustas ketvirtadienį prezidentūroje dėl interviu su valstybės vadove taręsis IQ apžvalgininkas politologas Tomas Janeliūnas bei delfi.lt politikos skyriaus redaktorė Loreta Laučiuvienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min